-
Konopie wyrastają w centrach miast
W sklepach Konopna Farmacja można kupić produkty kosmetyczne i spożywcze wyprodukowane na bazie konopi siewnej.
-
Lokal na zdrowie
Optymalny lokal na przychodnię zdrowia powinien mieć co najmniej 250 m2 powierzchni i mieścić się w okolicy dużych osiedli mieszkaniowych.
-
Więcej miejsca dla handlu
Przybywa miejsca w centrach handlowych. W pierwszym kwartale tego roku ich powierzchnia w sumie zwiększyła się o 94 tys. metrów kwadratowych. Nawet duże zagraniczne marki coraz chętniej rozwijają swoje sieci sprzedaży w mniejszych miastach.
-
Biznes, który wpada w oko
Do prowadzenia salonu optycznego nie potrzeba żadnych zezwoleń. W tej branży swojej szansy mogą poszukać także ci przedsiębiorcy, którzy z okulistyką nie mieli dotąd nic wspólnego. Pod warunkiem jednak, że nie przerażają ich nazwy takich urządzeń, jak autorefraktometr, foropter czy frontofokometr.
-
Zyski z pigułki
Apteka może być złotym biznesem dla osób wytrwałych, których nie zniechęcą żmudne procedury otwarcia, duże koszty inwestycyjne i praca przez siedem dni w tygodniu.
-
Jak urządzić gabinet stomatologiczny?
Zanim dentysta zacznie leczyć zęby musi znaleźć lokal na gabinet a później dostosować go do surowych wymogów Sanepidu. Oczywiście wszystko zgodnie z wymogami odpowiednich ustaw.
-
Kosmetyki mają wymagania
Dostosowanie lokalu do wymogów sieci Organique może trwać ponad miesiąc.
-
Nikt nie może spać spokojnie
Szok frankowy dotknie także rynku nieruchomości komercyjnych.
-
Liczymy kilogramy i pieniądze
Panuje moda na szczupłą sylwetkę, ale Polacy za nic na świecie nie chcą rezygnować z pierogów i schabowego. Specjaliści od walki z otyłością mają coraz więcej pracy, a klinika, w której leczy się nadwagę, może być dobrym pomysłem na biznes.
-
Jak stoisko kusi klienta?
Wystrój i oznakowanie sklepu to „niemi sprzedawcy”, bo wysyłają komunikat, który trafia do zmysłów potencjalnego klienta.
-
Biznes na fali
Inwestycja w wakepark może zwrócić się już po 2 latach.
-
Zysk wyssany z krwi
Laboratorium analiz medycznych może otworzyć każdy, kto posiada pół miliona złotych i nie liczy na szybki zysk. Na zwrot z inwestycji czeka się latami.
-
Żabka wynajmie
Blisko 120 sklepów otwartych w 2013 roku przez Żabkę Polska to lokale pozyskane w programie „Sklep za czynsz”. Zgłoszeń jest 10-krotnie więcej.
-
Masażysta na parterze
Lokal, w którym będzie działał salon masażu, musi być blisko potencjalnego klienta.
-
Własny sklep w galerii
O wynajmie lokali w galeriach handlowych krążą legendy. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.
-
Guziki, wstążki i duże pieniążki
Choć lata świetności pasmanterii dawno już minęły, to prowadzenie sklepu z nićmi i guzikami może nadal się opłacać. Pod warunkiem, że właściciel zadba o bogatą ofertę i stałych klientów.
-
Biznes idzie jak ciepłe bułeczki
Od kilku lat na mapach naszych miast przybywa sklepów z pieczywem. Niby nic niezwykłego, ot kolejna mała piekarnia, coś jednak jest na rzeczy, skoro obok siebie z powodzeniem funkcjonuje kilka takich sklepików.