2014-04-18

Żabka wynajmie

Blisko 120 sklepów otwartych w 2013 roku przez Żabkę Polska to lokale pozyskane w programie „Sklep za czynsz”. Zgłoszeń jest 10-krotnie więcej.

Żabka wynajmie Fot. Żabka Polska

Program „Sklep za czynsz” gwarantuje właścicielom lokali trwającą 10 lat umowę, kompleksowy remont i dalszą działalność placówki handlowej pod szyldem sklepu Żabka lub Freshmarket. Właściciele oddają sklep w zarządzanie, a Żabka płaci im czynsz za wynajem, który stanowi równowartość ich dotychczasowych zarobków.  Decydującym kryterium doboru partnerów jest atrakcyjna lokalizacja sklepu.


    - W 2013 roku otworzyliśmy niemal pół tysiąca sklepów, z czego około 25 proc. lokalizacji pozyskaliśmy dzięki programowi Sklep za czynsz. Nasze analizy rynku nieruchomości handlowych pokazują, że zainteresowanie programem wynika z coraz silniejszej konkurencji na rynku oraz poszukiwania stabilnego finansowo najemcy lokalu, który nie tylko będzie gwarantował comiesięczny czynsz, ale zainwestuje kilkaset tysięcy złotych, wyposaży placówkę i stworzy z niej atrakcyjny punkt handlowy dla klientów – mówi Julio Duarte, wiceprezes zarządu Żabka Polska.


    Właściciel sklepu nie ponosi żadnego ryzyka, być może dlatego program cieszy się tak dużym zainteresowaniem -  tylko w ubiegłym roku Żabka zanotowała ponad 1,3 tys. zgłoszeń właścicieli małych sklepów spożywczych, dla których projekt może być receptą na poprawę sytuacji finansowej.  


    - Prowadziliśmy sklep spożywczy od 20 lat. Ze względu na wiek oraz czynniki ekonomiczne szukaliśmy pomysłu na to, jak nie zamykając placówki uzyskać stabilny dochód. Syn podpowiedział mi, że możemy zgłosić naszą lokalizację do programu. Sklep się spodobał, podpisaliśmy umowę. Teraz działa pod szyldem Żabki – opowiada Elżbieta Kot, właścicielka sklepu spożywczego w Piotrkowie Trybunalskim.


    W 2014 roku spółka planuje otworzyć 600 punktów w całej Polsce. Firma poszukuje lokali handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach o powierzchni od 70 do 400 m2. Przejmując je, Żabka pokrywa koszty adaptacji sklepu, wyposażenia i zatowarowania, może jednak zatrudnić dotychczasowych pracowników. (awh)