-
Biznes z nalewaka
Własny pub to długie godziny pracy i ciągły nadzór nad organizacją zaplecza. To również sposób na życie. W dobrobycie.
-
Działalność czysto usługowa
Firmy sprzątające kuszą klientów konkurencyjnymi cenami i profesjonalizmem usług.
-
Fortuna kołami się nie toczy
Cyklistów przybywa, a wraz z nimi i serwisów rowerowych. Rynek jest już, niestety, mocno nasycony, a w dobrych lokalizacjach wysokie czynsze mogą odebrać znaczną część zysków.
-
Pieniądze w szoferce
Tony koncesji, sterty pozwoleń, tykający tachograf i droga ropa – to codzienne troski właścicieli firm transportowych. Przewóz towarów i osób to trudny biznes, ale może się opłacić.
-
Biznes z procentami
Polacy za kołnierz nie wylewają, dlatego sklepy monopolowe na brak klientów nie narzekają. Jednak zanim pierwsze zyski skapną do portfela właściciela nowo otwartego sklepu, musi on przedrzeć się przez gąszcz formalności i zdobyć plik urzędniczych pozwoleń.
-
Biznes, w którym leszcz zawiśnie na haku
Dziś sklepy wędkarskie zakładają tylko leszcze. Szansę na zarobek mają tylko punkty z kilkunastoletnią tradycją albo ze wsparciem mediów o wędkarstwie. Niezbędna jest też dobra lokalizacja, najlepiej na trasie wyjazdu z miasta w kierunku popularnych wśród wędkarzy jezior i rzek.
-
Zysk z parkietu
Widzowie wciąż chętnie oglądają kolejne edycje programów tanecznych i zapisują się na kursy do szkół tańca. A tych przybywa z każdym rokiem coraz więcej. Czy będą święcić tryumfy również wówczas, gdy telewizja zakończy emisję "Tańca z gwiazdami" i "You can dance"?
-
Jazda po kasę
Zanim na ulicę wyjedzie firmowa „elka”, trzeba przygotować flotę samochodową, plac manewrowy i uzyskać wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących naukę jazdy. Dopiero wtedy można otworzyć szkołę i zacząć szukać pierwszych uczniów.
-
Walka o zyski
Szkoła sztuk walki to pomysł na biznes dla pasjonatów, którzy nie oczekują że się na nim wzbogacą.
-
Biznes, który wpada w oko
Do prowadzenia salonu optycznego nie potrzeba żadnych zezwoleń. W tej branży swojej szansy mogą poszukać także ci przedsiębiorcy, którzy z okulistyką nie mieli dotąd nic wspólnego. Pod warunkiem jednak, że nie przerażają ich nazwy takich urządzeń, jak autorefraktometr, foropter czy frontofokometr.
-
Biznes na fali
Inwestycja w wakepark może zwrócić się już po 2 latach.
-
Zysk wyssany z krwi
Laboratorium analiz medycznych może otworzyć każdy, kto posiada pół miliona złotych i nie liczy na szybki zysk. Na zwrot z inwestycji czeka się latami.
-
Żabka wynajmie
Blisko 120 sklepów otwartych w 2013 roku przez Żabkę Polska to lokale pozyskane w programie „Sklep za czynsz”. Zgłoszeń jest 10-krotnie więcej.
-
Masażysta na parterze
Lokal, w którym będzie działał salon masażu, musi być blisko potencjalnego klienta.
-
Własny sklep w galerii
O wynajmie lokali w galeriach handlowych krążą legendy. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.
-
Guziki, wstążki i duże pieniążki
Choć lata świetności pasmanterii dawno już minęły, to prowadzenie sklepu z nićmi i guzikami może nadal się opłacać. Pod warunkiem, że właściciel zadba o bogatą ofertę i stałych klientów.
-
Biznes idzie jak ciepłe bułeczki
Od kilku lat na mapach naszych miast przybywa sklepów z pieczywem. Niby nic niezwykłego, ot kolejna mała piekarnia, coś jednak jest na rzeczy, skoro obok siebie z powodzeniem funkcjonuje kilka takich sklepików.