2014-05-15

Małe centrum w małym mieście

Mieszkańcy Oleśnicy odliczają godziny do otwarcia nowej galerii handlowej.

Małe centrum w małym mieście fot. Rank Progress

Budowane od 2013 roku Pogodne Centrum zacznie obsługiwać klientów 16 maja. Na razie w obiekcie trwają jeszcze ostatnie przygotowania do wielkiego otwarcia. Kiedy wybije „godzina zero” klienci będą mogli zrobić zakupy m.in. w sklepie Media Expert, Rossmannie, CCC, Chińskim Centrum czy Pepco. W galerii znajdują się również sklepy marek należących do Grupy LPP (Crop, Sinsay).

Pogodne Centrum w Oleśnicy ma 7,7 tys. m2 – to kolejne małoformatowe centrum handlowe zrealizowane przez Rank Progress w miastach liczących mniej niż 50 tys. mieszkańców. W 2013 roku inwestor otworzył Pasaż Wiślany w Grudziądzu, a obecnie trwają prace nad realizacją Parku Handlowego w Miejscu Piastowym k. Krosna. 

Obiekty handlowe typu convenience, takie jak Pogodne Centrum są bardzo popularne wśród klientów, którzy coraz częściej cenią sobie wygodę zakupów, chcą je robić blisko domu i w krótkim czasie. Oferta naszego centrum została oparta o najważniejsze potrzeby okolicznych mieszkańców. W Pogodnym Centrum będzie więc operator spożywczy oraz elektroniczny, drogeria, punkty handlowo-usługowe, a także salony najpopularniejszych marek odzieżowych i obuwniczych  – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress.

Obiekty typu convenience pojawiają się w Polsce coraz częściej. Budowane są nie tylko w małych miejscowościach, ale również w dużych miastach, gdzie spełniają rolę lokalnego rynku. Więcej o małych centrach handlowych można przeczytać w artykule Z korzyścią dla wynajmujących.(mak)