2017-07-07

Żabka wskakuje do Manufaktury

Sklepy convenience w galerii handlowej? Czemu nie. Żabka otwiera już czwarty sklep w takiej lokalizacji. Tym razem w Łodzi.

Żabka wskakuje do Manufaktury Fot. Żabka Polska

Sieć Żabka otworzyła swój sklep w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi. Punkt w łódzkiej galerii to czwarta tego typu lokalizacja sieci, której format convenience – małych i wygodnych sklepów na szybkie zakupy - bardzo dobrze odpowiada na potrzeby zarówno klientów, jak i najemców centrów handlowych. W Żabkach mogą oni nie tylko sprawnie kupić artykuły spożywcze, ale przy okazji załatwić drobne sprawunki – wypłacić gotówkę w systemie Cashback, wysłać kupon lotto, doładować telefon czy zapłacić rachunki. Takie udogodnienie uzupełnia ofertę centrów handlowych i ułatwia oszczędność czasu podczas większych zakupów.

 Otwarcie Żabki w łódzkiej Manufakturze jest wynikiem planów ekspansji sieci w przestrzeniach o dużym natężeniu ruchu jak centra handlowe, dworce czy biurowce. Do tej pory funkcjonujące już sklepy w tego typu obiektach jak np. Żabka w CH Avenida w Poznaniu, pokazały, że format convenience sprawdza się w takim otoczeniu.   

Asortyment sklepu w Manufakturze odpowiada specyfice miejsca, jakim jest galeria handlowa. Znajdziemy w nim szeroką ofertę produktów food to go czy szybkich przekąsek, idealnych dla zabieganych klientów centrum, pracowników innych sklepów czy najemców. Manufaktura to miejsce bardzo aktywne latem, więc w najbliższych miesiącach nie zabraknie także takich produktów  jak kawa na wynos czy wprowadzone ostatnio do sprzedaży kubki z lodem. Również wygląd sklepu w Manufakturze będzie nieco inny. Zmiany obejmą między innymi takie elementy jak jaśniejsza posadzka czy szyld w nieco zmienionej formie. –  mówi Agata Michalska, Manager ds. Ekspansji w Centrach Handlowych w firmie Żabka Polska.

Sklep Żabka w Manufakturze znajduje się tuż przy wejściu od strony Rynku Północnego, na poziomie 0. Sklepy sieci Żabka funkcjonują już m.in. w galeriach handlowych Avenida w Poznaniu i Dekada w Brodnicy, na dworcu Głównym PKP we Wrocławiu czy w Oxford Tower w Warszawie. Wkrótce planowane jest otwarcie Żabki w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system