2017-07-03

Kuchnia na widoku

Otwarta kuchnia, w której kucharz przyrządza posiłki w obecności klientów – to serce lokalu Mad Box.

Kuchnia na widoku Fot. Mad Box

Mad Box, serwujący dania kuchni orientalnej w wersji na wynos, to koncept przygotowany z myślą o miastach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców. Lokale można otwierać zarówno w galeriach handlowych, jak i przy ruchliwych ulicach. Konieczny jest pomieszczenie o powierzchni minimum 40-50 m2, co pozwoli na ustawienie kilku stolików. Koszty inwestycji, według szacunków franczyzodawcy, wahają się wówczas od 20 do 60 tys. zł, w zależności od stanu technicznego pomieszczeń. Możliwe jest też otwarcie punktu wyłącznie z okienkiem podawczym – wtedy potrzebny jest mniejszy lokal, a i wydatki na starcie są niższe (18-20 tys. zł). Wskazane jest też miejsce na ogródek letni – dzięki niemu w sezonie obroty rosną w bardzo znaczący sposób. Przyda się również duża witryna, przez którą przechodnie będą mogli zajrzeć do środka.
Sercem każdego lokalu jest otwarta kuchnia, w której kucharz przygotowuje posiłki na oczach klientów.

- Oczywiście jest ona osłonięta szklaną przegrodą, bo kucharz pracuje na „żywym” ogniu – zastrzega Marcin Płużyczka, franczyzodawca Mad Box. - Bywa, że ten ogień bucha wysoko.

Lokal powinien mieć min. 3 m wysokości, do tego konieczna jest przepustowość wentylacji wyciągowej około 2,5-3 tys.m3. W aranżacji wnętrza dominujące kolory to pomarańczowy, szary i biały. Zawsze jest też motyw z industrialnej cegły – szarej, z pomarańczową fugą.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system