2017-06-27

Urodziny Dekady

Dekada Olsztyn działa już od 5 lat. Obecnie obiekt przechodzi proces rekomercjalizacji.

Urodziny Dekady Fot. Dekada SA

Dekadę Olsztyn otwarto w 2012 roku. Był to piąty z kolei obiekt w portfolio firmy Dekada SA – inwestora i dewelopera nieruchomości komercyjnych. Na powierzchni 3,7 tys. m2 znajduje tu się 14 sklepów, i punktów usługowych, m.in. Biedronka, Subway, Rossmann, Empik, CCC, Textil Market, PEPCO.

– Z perspektywy 5 lat funkcjonowania Dekady w Olsztynie oceniamy tę inwestycję jako bardzo udaną. Lokalizacja centrum handlowego w tym mieście sprawdziła się – olsztyński rynek oddziałuje na cały region, a mieszkańcy mają wysoką siłę nabywczą, stanowiącą aż blisko 115 proc. średniej krajowej, dzięki czemu liczba potencjalnych klientów jest bardzo duża. Ponadto format convenience shopping center jest dogodny dla konsumentów  z Olsztyna i okolic, co przyczyniło się do tego, że centrum Dekada bardzo dobrze przyjęło się na lokalnym rynku  – komentuje Aleksander Walczak, prezes zarządu spółki Dekada SA.

Dekada postawiła na lokalizację obiektu w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS, dzięki czemu z możliwości zakupów mogą korzystać nie tylko mieszkańcy miasta, ale też podróżni. Obecnie, po 5 latach obecności na rynku, olsztyńska Dekada przechodzi proces rekomercjalizacji, za który odpowiada firma BOIG Property Consulting. Kończące się umowy najmu przedłużyły m.in. CCC oraz Textil Market, a do grona najemców dołączył T-Mobile. Popularna marka dyskontowa, Pepco, zdecydowała się na powiększenie dotychczas zajmowanego lokalu do ponad 400 m2.
Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system