2017-05-29

Dekada urośnie

Dekada w Grójcu powiększy się o jedną trzecią. Dzięki temu oferta galerii poszerzy się m.in. o produkty wyposażenia wnętrz.

Dekada urośnie fot. Dekada Grójec

Zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej Dekada Grójec to centrum handlowe typu convenience, przeznaczone do szybkich, wygodnych zakupów. Obecnie liczy 5,7 tys. m2 powierzchni. Mieści się tu 17 lokali handlowo-usługowych. Niebawem obiekt zostanie rozbudowany kolejne 3 tys. m2. Dzięki temu poszerzy się też oczywiście grono najemców. Wśród nowych znajdzie się m.in. JYSK – międzynarodowa sieć handlowa, oferująca klientom bogaty asortyment z segmentu wyposażenia domu. Obecnie liczy około 2,3 tys. sklepów w 41 krajach na całym świecie. W Dekadzie Grójec zajmie lokal o powierzchni blisko 1,2 tys. m2.
Na rozbudowie skorzysta też marka Martes Sport, oferująca szeroką paletę produktów sportowych. Przeniesie się do większego niż dotychczas salonu i zajmie lokal o powierzchni 650 m2.

Dekada Grójec szybko przyjęła się na lokalnym rynku, stając się obiektem bardzo dobrze prosperującym, chętnie i często odwiedzanym przez mieszkańców miasta i okolic. Te czynniki przekładają się na satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe najemców, którzy są zadowoleni z obecności w obiekcie. Ponieważ chcemy zaproponować mieszkańcom jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę, a najemcom miejsce handlu o wysokim potencjale sprzedażowym, podjęliśmy decyzję o rozbudowie grójeckiej Dekady. Inwestycja wynika też z dostrzegalnego zapotrzebowania na marki takie jak JYSK, które nie były wcześniej obecne w Grójcu – komentuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada firma BOIG Property Consulting.
Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system