2014-03-03

Sprawdzian dla lokali

Sieci salonów z odzieżą dziecięcą weryfikują lokalizacje.

Sprawdzian dla lokali Fot. Komex

Komex, właściciel sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami dziecięcymi pod marką 5.10.15, kończy porządki w sieci własnych placówek. Renegocjuje umowy z centrami i galeriami handlowymi, w niektórych przypadkach zmienia lokalizacje salonów. Odnowione punkty działają, m.in. w centrach handlowych Wola Park i Janki.

- Weszliśmy w lata, gdzie część umów najmu trwających 5 lub 10 lat kończy się. Tam gdzie umowa naturalnie wygasa, a nie ma możliwości porozumienia się co do warunków współpracy, podejmujemy decyzję o wyjściu z danego obiektu. Jako 5.10.15 znamy swoją wartość dla centrum handlowego i mamy swoje wymagania. Tam, gdzie podpisywane umowy są zgodne z naszymi oczekiwaniami wprowadzamy nowy koncept sklepu, który pozwala na optymalną prezentację oferty – mówi Marek Czupryna, prezes zarządu spółki Komex.

Także Coccodrillo, w ramach rekomercjalizacji gdańskiej Galerii Madison, przedłużyło umowę najmu powierzchni 65 m2 w obiekcie. Jednym z argumentów przemawiających za przedłużeniem umowy było usytuowanie galerii w centrum miasta i wzrost odwiedzalności obiektu. Oprócz negocjacji umów już działających salonów, firma uruchamia kolejne placówki. Nowe sklepy powstaną, m.in. w Garwolinie, Tarnowie i Pułtusku. (awh)