2017-04-30

Dekada stawia na sport

Dekada Nysa, której otwarcie zaplanowano na ostatni kwartał 2018 roku, kompletuje najemców.

Dekada stawia na sport Fot. Dekada SA

Galeria Dekada w Nysie będzie dwupoziomowym budynkiem o powierzchni liczącej przeszło 20 tys. m2. powierzchni, na której zlokalizowanych zostanie ponad 90 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefa rozrywki z czteroekranowym multipleksem kinowym. Dla wygody klientów w galerii powstanie podziemny parking na ponad 440 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy rynkiem a dworcami PKS i PKP, tuż przy głównej arterii miasta. Inwestorem i deweloperem obiektu jest Dekada SA. Za proces komercjalizacji odpowiada firma BOIG Property Consulting, która w galerii Dekada Nysa podpisała ostatnio umowy najmu m.in. z CCC, YES, lodziarnio-kawiarnią Grycan, drogerią Rossmann oraz marką odzieży i akcesoriów sportowych 4F.

Zdecydowaliśmy się na galerię Dekadę Nysa, ponieważ dostrzegamy potencjał tego obiektu. Jest nowoczesny i zaprojektowany zgodnie z nowymi trendami w technologii. To pierwszy sklep będzie marki 4F w Nysie - mówi Małgorzata Gabryś, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju spółki OTCF, właściciela marki 4F.

Sklep 4F w galerii Dekada Nysa zajmie powierzchnię 220 m2.

Rynek produktów sportowych systematycznie rośnie. Popyt na nie jest spowodowany modą na aktywny tryb życia, która ciągle przybiera na sile. Według prognoz, ta tendencja nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie - komentuje Wojciech Nowakowski, dyrektor ds. rozwoju i komercjalizacji, Dekada SA. - Tenant mix Dekady Nysa budujemy w odpowiedzi na trendy rynkowe i oczekiwania konsumentów, dlatego też stawiamy m.in. właśnie na segment sportowy.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Malborku i Ciechanowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system