2017-03-31

Brytyjska moda w Białymstoku

TK Maxx podpisał umowę z białostocką galerią Atrium Biała. Tutaj zostanie otwarty pierwszy sklep tej marki w Polsce północno-wschodniej.

Brytyjska moda w Białymstoku Fot. Atrium Biała

Brytyjski TK Maxx to jedna z najbardziej znanych na świecie marek odzieżowych. Na rynku funkcjonuje od 1994 roku i obecnie ma ponad 500 sklepów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i Polsce. Dysponuje bogatą ofertą odzieży i dodatków dla kobiet i mężczyzn. Nie brakuje także ubrań dla dzieci oraz akcesoriów i wyposażenia dla domu. Wszystko to w unikalnej koncepcji off-price, która umożliwia nabywanie produktów renomowanych marek i światowej sławy projektantów w wyjątkowo okazyjnych cenach – nawet do 60 proc. niższych w porównaniu z ceną w regularnej sprzedaży.
Sklep TK Maxx w Atrium Biała będzie zaaranżowany na dwóch poziomach  – parterze oraz specjalnie dobudowanej antresoli, która zajmie 2,4 m2 powierzchni. Zostanie otwarty w drugiej połowie roku.

Tak kultowa marka wzbudza wielkie emocje. Spodziewamy się ogromnego zainteresowania wśród mieszkańców Białegostoku – mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała. – Nasi klienci coraz częściej poszukują nietuzinkowych produktów wysokiej jakości, które podkreślą ich osobowość. Właśnie z myślą o nich wzmacniamy strefę modową i nawiązujemy współpracę z tak dużą i znaczącą marką. Podpisanie umowy z TK Maxx wpisuje się w trend, obserwowany na rynku centrów handlowych, jakim jest wzrost powierzchni sklepów z sektora fashion w znaczących lokalizacjach.

Atrium Biała to centrum handlowo-usługowe położone ok. 2 km od ścisłego centrum Białegostoku. Na ponad 37 tys. m2 powierzchni handlowej znajduje się 96 sklepów oraz lokali usługowych, m.in.: hipermarket, elektromarket Media Markt oraz wielosalowe kino Helios. Wśród głównych najemców centrum znajdują się takie marki jak: H&M, 5.10.15, Apart, Badura, Big Star, Bytom, Calzedonia, Carry, CCC, Deichmann, Empik, Esprit, Gatta, Gino Rossi, Home&You, KFC, Lee Wrangler, Mango, Monnari, Nike, Ochnik, Okaidi, Orsay, Reserved, Rossmann, Sephora, Smyk, Solar, SuperPharm, Triumph, Vision Express.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system