2017-03-29

Atut Złocień ma zielone światło

W ciągu najbliższych miesięcy rozpoczną się prace nad budową kolejnego centrum handlowego Atut w Krakowie.

Atut Złocień ma zielone światło Fot. KG Group

Deweloper centrów handlowych Atut, KG Group, otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę swojego kolejnego obiektu – tym razem na krakowskim osiedlu Złocień.

Pierwsze prace budowlane rozpoczniemy jeszcze w II półroczu tego roku, a obiekt planujemy otworzyć dla klientów w pierwszym półroczu 2018 roku – komentuje Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group. – Atut Złocień będzie centrum handlowym w formacie convenience.

Obiekt będzie usytuowany w Krakowie przy skrzyżowaniu ul. Domagały i Agatowej, w rejonie o niskim nasyceniu powierzchnią handlową oraz gęstym zaludnieniu. W pobliżu znajdują się duże osiedla mieszkaniowe, w niedalekiej przyszłości ich liczba ma się jeszcze zwiększyć. W zasięgu centrum znajdzie się wówczas 20 tys. osób, które będą mogły dotrzeć do niego pieszo w ciągu zaledwie 5 minut.
Atut Złocień obejmie powierzchnię 3 tys. m2. Budowa ma być rozłożona na dwa etapy. W pierwszym powstanie 10 lokali handlowo-usługowych i parking na 100 samochodów.

Dążymy do tego, żeby Atut Złocień stał się miejscem codziennych zakupów mieszkańców okolicznych osiedli. Będą mogli tu nabyć produkty pierwszej potrzeby, niezbędne w każdym gospodarstwie domowym – dodaje Krzysztof Gaczorek.

Podobne centra handlowe, pod wspólną nazwą Atut, działają już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i w Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Grażyny, Atut Ruczaj, Atut Bielany, a także budowa w Suchej Beskidzkiej.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz