2017-03-24

Ciechanów ma Dekadę

W ostatnim dniu marca zostanie otwarte zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Dekada w Ciechanowie.

Ciechanów ma Dekadę Fot.Dekada

Dekada Ciechanów to obiekt typu strip mall – jednopoziomowy budynek z wejściami do poszczególnych sklepów bezpośrednio z parkingu. Na powierzchni 2,2 tys. m2 będzie mieścić się siedem lokali handlowo-usługowych, w części dworcowej natomiast pięć stanowisk autobusowych. W zasięgu do 20 minut jazdy samochodem od usytuowanego przy ul. Sienkiewicza obiektu znajduje się ponad 90 tys. mieszkańców.

Zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie to już czwarty obiekt typu mixed-use w naszym portfolio i jednocześnie jedenasty pod szyldem Dekada. Jesteśmy przekonani, że dobrze wpisze się w mapę handlową miasta, stając się w regionie popularnym miejscem dokonywania zakupów – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada S.A. – Dekady połączone z dworcami autobusowymi w Myślenicach, Nowym Targu i Brodnicy świetnie funkcjonują, co potwierdza, że na rynku jest popyt na takie obiekty. Wszystkie są zlokalizowane w centrach miast oraz dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami i miejscowościami przyległymi, co wpływa pozytywnie na poziom odwiedzalności.

Wśród najemców Dekady Ciechanów znajdują się m.in. Smyk, salon sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD. Ofertę handlową obiektu stworzą również drogeria Rossmann, kiosk, apteka. Za komercjalizację  odpowiada BOIG Property Consulting.
Projekt Dekady Ciechanów przygotowały warszawskie biura architektoniczne Air Projekt oraz Atelier. Generalnym wykonawcą inwestycji był nowosądecki eRSbet. Za koordynację budowy odpowiadała firma BOIG Project Management. Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Planowane są inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFIT system