2017-03-16

Galeria Jurajska znów się modernizuje

Poczekalnie jak wnętrza tramwajów i nowy parking rowerowy to inwestycje, które ruszają w Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska znów się modernizuje Wizualizacja jednej z poczekalni w Galerii Jurajskiej

W ubiegłym roku w centrum handlowe zrealizowano aż 12 modernizacji. Był to największy tego typu projekt zmian w Jurajskiej od jej otwarcia w 2009 roku. Wśród zrealizowanych inwestycji najbardziej złożoną był remodeling strefy restauracyjnej. Za tę inwestycję galeria była nominowana do nagrody Property Design Awards 2017. Zmodernizowano również wszystkie toalety, tworząc dodatkowo nowe toalety dla dzieci i toaletę rodzinną. Efektem zmian jest także nowa odsłona pokoju dla matek z dzieckiem oraz nowy pokój pierwszej pomocy. Jedną z ciekawszych inwestycji jaką zrealizowano w 2016 roku jest strefa dydaktyczno-wypoczynkowa z największym w Częstochowie akwarium morskim, które zamieszkuje ponad 400 morskich stworzeń. Miejsce to dziś wykorzystywane jest m.in. do organizacji lekcji biologii przez częstochowskie szkoły i przedszkola. 

Poczekalnie jak wnętrze tramwaju

Także na 2017 rok centrum handlowe przygotowało szereg zmian. Pierwsze właśnie ruszyły. Na wiosnę Jurajska planuje stworzenie trzech poczekalni w korytarzach wiodących do toalet. Aranżacja wnętrz dwóch poczekalni nawiązywać będzie do wnętrza środków komunikacji miejskiej. Wzdłuż ścian zostaną zamontowane znane z tramwajów siedziska, natomiast na ścianach pojawi się grafika imitująca widok z okien komunikacji miejskiej. Poczekalnia powstanie także przy toaletach na II-poziomie przy foodcourt. Jej przestrzeń wypełnią z kolei pufy i siedziska.

Zależy nam na stworzeniu dodatkowej, ale także ciekawej przestrzeni, którą można potraktować jak poczekalnię lub miejsce, w którym można podładować smartfona.  Szerokie i długie korytarze doskonale się do tego nadają. Ich wnętrza zaaranżujemy w taki sposób, aby połączyć dwie funkcje: użytkową oraz komunikacyjną. Postawimy także na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni, w taki sposób, aby nie burzyła ona głównej funkcji jaką spełniają korytarze prowadzące do toalet - mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajska.

Wiosną uruchomiony zostanie w galerii nowy parking rowerowy. Powstanie on w wydzielonej części parkingu samochodowego. W sumie Galeria Jurajska zaplanowała na 2017 ponad 10 nowych inwestycji. Modernizacje obok korytarzy i parkingów obejmą m.in. wejścia oraz parkingi zewnętrzne.

Anna Smolińska
Anna Smolińska dziennikarz