2017-01-18

Biuro dla startupów

Akcelerator biznesu Business Link otworzył swój koncept biur coworkingowych. Jest funkcjonalnie, nowocześnie, ale też stylowo.

Biuro dla startupów Fot. Business Link Nowa Zebra

W Warszawie powstał pierwszy w Polsce koncept biur coworkingowych typu „boutique”, stworzony przez największy akcelerator biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej – Business Link.  

Business Link Nowa Zebra powstał z myślą o dynamicznie zmieniających się i rosnących potrzebach rynku. Nasi klienci wybierając przestrzeń dla biznesu, szukają jednocześnie prywatności i możliwości networkingu, inspiracji i przyjaznej atmosfery. Naszą ambicją było stworzenie reprezentatywnej przestrzeni biurowej spełniającej te funkcje, na miarę najwyższych światowych standardów, otwartej dla przedsiębiorców z kraju i zagranicy - mówi Dariusz Żuk, CEO i założyciel Business Link.

 Inicjatorem przestrzeni nowego Business Link Nowa Zebra jest Małgorzata Zbróg, dyrektor ekspansji BL. Projekt przygotowany został wspólnie przez Pracownię architektury FBT (Annę Federowicz-Tomaszewską, Alicję Obłękowską) oraz Fruit Orchard Interior Design (Katarzynę Miastkowską).

Wnętrza utrzymane są w kolorach ziemi, które w połączeniu z eleganckimi dodatkami tworzą kameralną przestrzeń typu „boutique. Zadbaliśmy nie tylko o podstawowe funkcje użytkowe, ale też doznania artystyczne - poprzez wzbogacenie aranżacji dziełami sztuki, czy nawet sensoryczne - od aromatyzacji powietrza, po wyśmienitą kawę. To wszystko zapewnia unikalną atmosferę, która z całą pewnością będzie sprzyjała przyjemnemu prowadzeniu biznesu – powiedziała Małgorzata Zbróg, dyrektor ekspansji w Business Link.

Business Link Nowa Zebra zlokalizowany jest na 8 i 9 piętrze budynku Zebra Tower, oferując kameralne wnętrza z imponującym widokiem na centrum Warszawy. Biura przeznaczone są na potrzeby od jedno - do kilkuosobowych zespołów i wyposażone w niezbędne do pracy, ale też umożliwiające personalizację wnętrza rozwiązania.

Nasze najważniejsze założenia projektowe dotyczyły tego, aby wnętrza były maksymalnie funkcjonalne i nowoczesne technologicznie - czyli odpowiadały współczesnemu, zmieniającemu się modelowi pracy, który od momentu pojawienia się WIFI, laptopów i smartfonów, uległ ogromnej transformacji. Jednym z najistotniejszych obszarów pracy managerskiej jest dziś komunikacja w różnych jej aspektach - więc zarówno struktura, organizacja, jak i aranżacja nowoczesnych stref biurowych temu przede wszystkim służą - dodaje Katarzyna Miastkowska z FruitOrchard.

Modne obecnie duńskie pojęcie Hygge - to między innymi filozofia tworzenia przytulnych i domowych miejsc. Ale to tez troska o kolorystykę, odpowiednie ciepłe światło, materiały, czy detale nadające przestrzeni indywidualny charakter - mówi Anna Federowicz Tomaszewska, architekt z FBT.

Business Link Nowa Zebra posiada także dwukondygnacyjny lounge inspirowany barem hotelowym, który dostępny jest dla klientów oraz ich gości całodobowo.

Butikowy charakter przestrzeni wynika nie tylko z wielkości pomieszczeń - nie ma tu ani wielkich open spaceów z rzędmi biurek, ani ogromnych sal konferencyjnych - wynika też z detali, przemyślanego światła, które pozwala kreować nastrój, czy elementów wystroju takich jak obrazy tworzące mini galerię sztuki - mówi Katarzyna Miastkowska.

Salki i pokoje spotkań zaprojektowane są tak, żeby odpowiadały na potencjalnie różne potrzeby i charakter spotkań.

Mamy więc zarówno bardzo mocno zaawansowaną technologicznie sale do poważnych biznesowych rozmów, z projektorem czy szybami LCD i solidnym stołem, ale też zupełnie luźną w stylu salkę na spotkania kreatywne, gdzie w ogole nie ma krzeseł. Mamy surowy w wystroju pokój do rozmów jeden na jeden - idealny dla spotkań np. z coachem, ale też przytulny salonik Hamptons - który chętnie wybierają na spotkania kobiety - dodaje Anna Federowicz Tomaszewska, architekt z FBT.  

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system