2017-01-10

Zakupy nad Zegrzem

Jeszcze w tym roku ma zostać otwarta Galeria Zegrzyńska w Legionowie.

Zakupy nad Zegrzem Fot. Galeria Zegrzyńska

Obiekt powstaje na pograniczu dzielnic: Piaski, Centrum i Bukowiec, bezpośrednio przy ulicy Zegrzyńskiej, blisko centrum Legionowa. Galerię Zegrzyńską buduje WRI Investment Sp. z o.o. Jak przekonuje inwestor, dużym atutem nowej galerii jest jej położenie - jest łatwo dostępna dla klientów z Legionowa oraz okolicznych miejscowości, zlokalizowanych wokół Zalewu Zegrzyńskiego.

-  Nieruchomość położona jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. To miejsce przez wiele lat czekało na zagospodarowanie - mówi Jakub Szatkowski z pracowni JP Architekci, która przygotowała projekt Galerii Zegrzyńskiej. - Architektura galerii jest dopasowana do istniejącego krajobrazu miejskiego i doskonale integruje się z otaczającą tkanką. Do geometrycznej bryły obiektu włączono także motywy marynistyczne, kojarzące się z ulubionym miejscem weekendowego wypoczynku mieszkańców Warszawy oraz Legionowa, czyli Zalewem Zegrzyńskim.

Galeria ma dwie kondygnacje, powierzchnia handlowa wynosi około 2,2 tys. m2. W budynku znajdzie się 20 lokali handlowych oraz punktów usługowych. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w ponad 60 proc. Na zewnątrz przewidziano parking na 50 samochodów. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wewnątrz zainstalowano windę, natomiast parter (wolny od barier architektonicznych) będzie dostępny bezpośrednio z poziomu chodnika i parkingu.

- Planowany termin ukończenia prac budowlanych i oddania obiektu do użytkowania to trzeci kwartał 2017 roku. Galeria ma duży potencjał, czego potwierdzeniem jest nieustanne zainteresowanie nowych najemców - podkreśla Daniel Balla, członek zarządu WRI Investment.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFITsystem