2017-01-03

Duka na wyspach

Duka uruchomiła właśnie drugi sklep w Wielkiej Brytanii – tym razem w mieście Reading w centrum handlowym The Oracle.

Duka na wyspach fot. Duka

90 sklepów, ponad 20 restauracji, kino z miejscami dla 1,8 tys. osób – w takim otoczeniu w  galerii handlowej The Oracle w Reading został zlokalizowany drugi salon Duka w Wielkiej Brytanii, otwarty we współpracy z partnerem franczyzowym. Już teraz mieszkańcy położonego na zachód od Londynu miasta mają możliwość zakupu charakterystycznych dla marki akcesoriów kulinarnych w stylistyce skandynawskiego minimalizmu.

Na powierzchni 175 m² eksponowane są naczynia i przybory kuchenne, porcelana i ceramika, sztućce oraz dekoracje do domu.

Konsekwentnie kontynuujemy ekspansję poza granicami Polski. Nasza strategia rozwoju na 2016 rok objęła również wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, a do końca roku zostały uruchomione dwa sklepy w tym kraju – mówi Teresa Szynkiewicz, dyrektor ds. rozwoju sieci DUKA International. – Jesteśmy dumni, że możemy przybliżyć obywatelom innych państw swoje produkty, które zdobywają uznanie na nowych rynkach i służą coraz większej liczbie osób: nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. 

Marka nie ustaje w rozwoju i już planuje kolejne otwarcia salonów w Polsce i zagranicą. Na razie sklepy Duka działają w Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Holandii.

Anna Smolińska
Anna Smolińska dziennikarz