2016-12-13

Galeria Libero kompletuje najemców

Blisko 300 m kw. będzie miał salon sportowej marki 4F, który zostanie otwarty w Galerii Libero na południu Katowic.

Galeria Libero kompletuje najemców wizualizacja Galerii Libero

Zdecydowaliśmy się na otwarcie salonu 4F w Libero m.in. ze względu na bardzo bogatą ofertę sportową, rekreacyjną i rozrywkową. Dzięki niej z dużym prawdopodobieństwem będzie to sklep bardzo chętnie odwiedzany przez ludzi aktywnych, świadomych i dbających o zdrowy styl życia. Również lokalizacja w południowej części miasta przy głównej arterii jest dla nas bardzo korzystna. Nasycenie rynku ofertą sportową jest w tym rejonie bardzo niskie. Cieszymy się, że będziemy w stanie dotrzeć z ofertą sportową 4F do kolejnych mieszkańców Śląska – mówi Małgorzata Gabryś, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju spółki OTCF, właściciela marki 4F.  

Właścicielem marki 4F jest spółka OTCF, polska firma specjalizująca się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży  i akcesoriów sportowych. Firma posiada 195 sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Jest również obecna w 27 krajach europejskich poprzez rozwiniętą sieć sprzedaży hurtowej, a jej produkty są dostępne w ponad 600 sklepach multibrandowych. W ciągu najbliższych 5 lat spółka OTCF planuje stopniowo zwiększać swoją sprzedaż detaliczną na nowych rynkach, w tym na Łotwie, Serbii, Rumunii, Słowacji oraz Czechach.

Realizacja Galerii Libero trwa od lipca br. W pierwszym etapie prac przygotowano plac robót: rozebrano pozostające na terenie budynki, przełożono sieci energetyczne i wodociągowe, zorganizowano zaplecze budowy. Prace przebiegły zgodnie z harmonogramem i wkroczyły w najważniejszą fazę – rozpoczęła się realizacja części konstrukcyjnej obiektu. Pierwszy etap to wykonanie fundamentów Galerii Libero. 18 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Niezależnie od postępującej budowy prowadzony jest zaawansowany proces komercjalizacji. Ponad 40 proc. powierzchni handlowej zostało już wynajęte. Podpisano umowy m.in. z: Helios SA – operatorem multipleksu kinowego, Fabryką Formy – siecią klubów fitness czy Media Markt – siecią sklepów z branży elektronicznej, siecią Smyk, kręgielnią MK Bowling, iDream Apple Premium Reseller i Sony Centre. Kompletowana jest lista najemców z branży modowej. W Libero obecna będzie  dobrze znana na Śląsku Apteka Europejska, a także pub sportowy „Food & Ball’", nowatorski koncept Arkadiusza Milika, piłkarskiego reprezentanta Polski i zawodnika Napoli.

Anna Smolińska
Anna Smolińska dziennikarz