2016-11-30

Krakowski Atut

Ruszyła budowa centrum handlowego Atut w Krakowie. Otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Krakowski Atut Fot. Atut

Nowo powstające krakowskie centrum handlowe to dwupoziomowy obiekt typu convenience, niezbyt duży, przeznaczony do szybkich zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. m2 znajdzie się 14 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku przewidziano 50 miejsc parkingowych. Inwestorem obiektu jest firma KG Group.

Prace już się rozpoczęły. Przygotowane zostało zaplecze budowy, a teren ogrodzono. Wykonano  prace rozbiórkowe i przygotowawcze związane z zabudową sąsiednich działek. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć prace ziemne, czyli wykopy pod fundamenty budynku – informuje Piotr Wołczański, dyrektor ds. inwestycji KG Group.

Atut powstaje w dzielnicy Prądnik Biały, przy skrzyżowaniu ul. Grażyny i Opolskiej, jednej z głównym arterii komunikacyjnych Krakowa, służącej do wyjazdu z miasta w kierunku Katowic, Warszawy czy Sandomierza. Przy skrzyżowaniu zatrzymują się liczne autobusy komunikacji miejskiej. Niedaleko jest jeden z największych miejskich targów, Plac Imbramowski.

Duże zagęszczenie mieszkańców pobliskich terenów, łatwy dojazd komunikacją miejską i samochodem, położenie przy głównej ulicy to cechy, które braliśmy pod uwagę podejmując decyzję o usytuowaniu obiektu. Wybrana przez nas lokalizacja spełnia wszystkie te kryteria. Dopasowaliśmy także format obiektu do potrzeb współczesnych mieszkańców miast. Nowo powstający Atut to obiekt typu convenience shopping center, którego formuła oparta jest na wygodzie codziennych zakupów – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

W bezpośrednim zasięgu centrum znajdzie się 70 tys. osób, natomiast do 10 minut jazdy samochodem ponad dwa razy więcej – aż 150 tys. potencjalnych konsumentów. Inwestorzy obiektu liczą na to, że w najbliższych latach te liczby się zwiększą, bo w dzielnicy planowana jest budowa kolejnych osiedli mieszkaniowych.
Umowy najmu podpisali już m.in. Rossmann, Pepco, apteka ZIKO.
Pod nazwą ATUT działa w tej chwili w Polsce pięć obiektów: w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach koło Krakowa i w Pruszkowie.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz, PROFITsystem