2016-11-23

Dekada kompletuje najemców

Postępuje komercjalizacja centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada w Mińsku Mazowieckim. Umowy najmu podpisały już marki RTV Euro AGD, Pepco, CCC oraz Hebe.

Dekada kompletuje najemców For. Grupa Dekada

Projekt Grupy Dekada w Mińsku Mazowieckim zakłada powstanie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Obejmuje budowę obiektu handlowego typu „strip mall” połączonego z dworcem kolejowym. Na powierzchni 4,8 tys. m2 znajdzie się dziewięć lokali handlowych. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 380 miejsc parkingowych.
Umowę najmu podpisała już m.in. polska firma działająca na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego – RTV Euro AGD, która zajmie salon o powierzchni 670 m2. Do grona najemców dołączy także dyskont Pepco. Firma podpisała umowę najmu lokalu wielkości 450 m2. Kolejny najemca to grupa CCC, z salonem o powierzchni 600 m2. W Dekadzie znajdzie się również drogeria Hebe, której sklep będzie miał powierzchnię 460 m2.
Dekada w Mińsku Mazowieckim to inwestycja realizowana przez grupę Dekada S.A. we współpracy z PKP S.A. oraz ich spółką zależną Xcity Investment. Centrum handlowe położone będzie w sercu 40-tysięcznego miasta, przy ulicach 1-go Maja i Kościuszki, jednej z głównych ulic handlowych oraz przy głównej krajowej linii kolejowej E20. W pobliżu funkcjonuje już dworzec autobusowy, który wraz z kolejowym obsłuży rocznie około 2 mln pasażerów.

Z Xcity Investment realizujemy dwie inwestycje: w Mińsku Mazowieckim i Koninie. To dla nas projekty wyjątkowe, bowiem otwierają kolejny segment w naszym portfolio, zakładający realizację projektów połączonych właśnie z dworcami kolejowymi. Wszystkie już istniejące obiekty sieci Dekada, łączące funkcję handlową z komunikacyjną cieszą się dużą popularnością zarówno najemców, jak i klientów więc widzimy sens w dalszym tworzeniu inwestycji tego typu – komentuje Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

Otwarcie obiektu zaplanowano na II połowę 2018 roku.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz