2016-11-14

Biura dla Wrocławia

W stolicy Dolnego Śląska przybyło biur na wynajem. Właśnie zakończyła się budowa pierwszych trzech budynków Business Garden Wrocław.

Biura dla Wrocławia Fot. Business Garden Wrocław

Wrocławski Business Garden powstaje w obrębie dzielnicy Fabryczna, w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Z docelowo zaplanowanych dziewięciu budynków biurowo-usługowych właśnie oddano do użytku pierwsze trzy. Sześciokondygnacyjne biurowce, posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego, zostały zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. Łączna powierzchnia najmu wszystkich wynosi 37 tys. m2. Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmuje ogród, w którym powstały strefy relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi. Kompleks będzie też oferować szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. Powstanie m.in.  pawilon restauracyjny, o powierzchni około 1 tys. m2. W najbliższych planach jest też otwarcie przedszkola i placówki medycznej.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 roku wydaje się uzasadniona. Planujemy budowę kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów – zapowiada Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland, dewelopera Business Garden.

Cała inwestycja ma oferować w sumie 110 tys. m2 najmu.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz