2016-11-09

Sklepy znienacka

Pop-up store to idea tworzenia zaskakujących, unikatowych sklepów, które działają tylko przez określony czas. W Atrium Promenada powstało siedem takich punktów.

Sklepy znienacka Fot. Grupa Atrium

Są wśród nich sklepy znanych międzynarodowych marek, jak i polskich projektantów. Multibrandowe butiki otworzyli: Gavel Warsaw, Super Story i Slowfashion. Swój nowy koncept sprzedażowy uruchomił także Lorens & Wiktor. Z myślą o najmłodszych wystartowały pop-upy odzieżowe (Royal Kids, Betito) oraz
z zabawkami (Imaginarium). W planach Atrium są już kolejne otwarcia sklepów w tej formule.
Pop-up story to odpowiedź na zmieniające się potrzeby zarówno najemców, którzy chcą podnieść zaangażowanie klientów w markę i jeszcze bardziej otworzyć się na bezpośrednią relację z nimi, jak też klientów, którzy coraz częściej sięgają po niszowe produkty, poszukują asortymentu, który jest niepowtarzalny, a tym samym podkreśla ich indywidualizm. Cenią sobie bezpośredni kontakt z marką, jej nieszablonowe podejście handlowe oraz możliwość spotkania z projektantem.

Z tej formuły sprzedażowej coraz częściej korzystają zarówno giganci rynku modowego, którzy chcą zbadać potencjał danej lokalizacji, jak i znane krajowe i międzynarodowe sieci, które w pop-upach organizują eventy czy promocje limitowanych kolekcji. Krótkoterminowy najem i stosunkowo niewielkie nakłady na urządzenie i wyposażenie lokalu sprawiają, że ten format handlowy cieszy się zainteresowaniem również tych detalistów, którzy swoje produkty sprzedają wyłącznie przez internet, w swoich showroomach czy na popularnych cyklicznych targach tematycznych. Mowa tu o młodych markach, start-upach i lokalnych producentach, dla których ta unikalna formuła sprzedaży jest szansą na otwarcie się na szerszą grupę klientów, a tym samym budowanie świadomości brandu i weryfikację potencjału sprzedażowego.

Pop-up story są kreatywne, budzą emocje i zaangażowanie. Są odpowiedzią na potrzebę częstszych nowości w ofercie. Zmieniający się, a nawet niedostępny w innych sklepach asortyment pop-up storów, daje poczucie ekskluzywności, odpowiada na potrzeby związane z oryginalnością produktu, który jest trudny do zdobycia. Wierzę, że ta popularna na Zachodzie formuła spotka się z dużym zainteresowaniem klientów Atrium Promenada oraz – dzięki swojej innowacyjności i elastyczności – zachęci do współpracy z nami kolejnych najemców – mówi Agata Szczęsna, dyrektor Atrium Promenada.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system