2016-11-05

Galeria na plusie

Gemini Park w Bielsku-Białej sprzedaje coraz więcej. Oprócz obrotów rośnie też liczba najemców.

Galeria na plusie Fot. Gemini Park Bielsko-Biała

W ujęciu rok do roku obroty Gemini Park Bielsko-Biała w trzecim kwartale tego roku wzrosły średnio o 23 proc. Polepszyła się też frekwencja – o kolejne 5 proc. Ten trend zwyżkowy jest stały.  W pierwszym półroczu 2016 roku najemcy osiągali wzrosty sprzedaży nawet o 45 proc., a obiekt w tym okresie odwiedziło 6 proc. osób więcej niż rok wcześniej.

Rosnąca popularność Gemini Park to zasługa konsekwentnie wprowadzanych zmian, jakie wdrażamy w naszym centrum – mówi Krzysztof Brączek, Dyrektor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała. – Ponad dwa lata temu zakończyła się rozbudowa, dzięki której mieliśmy możliwość znaczącego poszerzenia oferty handlowej. Zmieniliśmy też strategię obiektu, które od tego czasu jest centrum handlowym skierowanym przede wszystkim do rodzin z dziećmi. To właśnie im dedykujemy akcje marketingowe i eventy. Do grona naszych najemców stale dochodzą też nowe brandy, często jako jedyne w regionie.

W minionym kwartale oferta centrum zwiększyła się m.in. o ekologiczny park rozrywki „Eko-Park – w DECHE!”, zlokalizowany tuż przy Gemini Park, nad rzeką. To projekt łączący rozrywkę i edukację ekologiczną, w którym wszystkie elementy wykonane są z drewna. W tym czasie do grona najemców galerii dołączył producent kosmetyków Yves Rocher (35 m2), sklep z odzieżą patriotyczną i uliczną Street Shop (60 m2), największy w Bielsku-Białej oddział bankowy PKO BP (250 m2) czy restauracja Salad Fantasy (40 m2).  Już niebawem ofertę centrum poszerzy m.in. Danish Design (55 m2) – sklep oferujący odzież damską renomowanych marek duńskich tj.: Vila, Object, ICHI, Pulz Jeans, mbyM, Culture, Zizzi, SoyaConcept, Cream, Kaffe czy Educe.

Dodatkowo, zgodnie z nowo podpisanym aneksem umowy najmu, firma Diverse pozostanie w obiekcie na kolejne pięć lat, a marka Hebe zmieni lokalizację swojego sklepu.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko całe Podbeskidzie, ale i tereny przygraniczne Czech i Słowacji. Powierzchnia obiektu sięga obecnie 40 tys. m2, na których swoje miejsce znalazło 120 lokali handlowo-usługowych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz