2016-10-30

Pizzeria w zieleni

Fun Pizza otwiera lokale w formacie ekspres lub z salą konsumpcyjną.

Pizzeria w zieleni Fot. Fun Pizza

Koncept Fun Pizza chce się na razie rozwijać w dużych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. Grupą docelową są głównie studenci, więc dobrze, by były to ośrodki akademickie. Lokale można otwierać w dwóch formatach: ekspres, czyli nastawionym na zamówienia w dostawie oraz pizzerię z salą konsumpcyjną. W pierwszym przypadku lokalizacja nie ma większego znaczenia, bo i tak zamówienie jest dowożone do klienta. Natomiast w przypadku lokalu z konsumpcją na miejscu trzeba wybrać miejsce w centrum, przy deptaku, blisko dworca, generalnie tam, gdzie jest duży ruch.

Na pizzerie z salą konsumpcyjną potrzebny jest lokal wielkości minimum 60-70 m2. Kwota inwestycji zależy oczywiście od tego, w jakim stanie są pomieszczenia. Jeżeli są już dostosowane do potrzeb gastronomii to kwota inwestycji zaczyna się od 35 tys. zł. Z zastrzeżeniem, że meble franczyzobiorca bierze w leasing. Natomiast przy formacie ekspres kwotą wyjściową w takim przypadku będzie 20 tys. zł.
Lokale utrzymane są w nowoczesnym stylu. Ważnym elementem wystroju wnętrza są grafiki, widoczne m.in. na ścianach i na barze. Kolor dominujący to zieleń. Do tego proste meble, jasne stoliki i ciemne krzesła.

Przygotowujemy dla franczyzobiorców projekt technologiczny lokalu i jego wizualizację w 3D – zapewnia Piotr Dawiskiba, współwłaściciel marki Fun Pizza.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz