2016-10-26

Chłopskie Jadło na Dolnym Śląsku

Chłopskie Jadło uruchomiło pierwszą restaurację we Wrocławiu. W tym roku to trzeci, nowo otwarty lokal sieci.

Chłopskie Jadło na Dolnym Śląsku Fot. Chłopskie Jadło

Najnowsze Chłopskie Jadło ma powierzchnię blisko 400 m2. Na trzech poziomach rozlokowano 48 stolików, przy których może zasiąść blisko 150 osób. Na jednym z poziomów znalazły się wydzielone sale, w których można organizować kameralne spotkania. Jest też antresola z widokiem na salę główną. Dodatkowo powierzchnię restauracji uzupełni ogródek, który będzie uruchomiony w sezonie letnim. Aranżacji wnętrz dopełniają motywy folklorystyczne, wykorzystane m.in. przy zdobieniu ścian restauracji.

Chłopskie Jadło we Wrocławiu jest największą restauracją spośród lokali tej sieci uruchomionych w 2016 roku. Znajduje się w sercu miasta, tuż przy rynku. Nasza restauracja z ofertą tradycyjnej kuchni polskiej szczególnie dobrze pasuje do klimatu miejsca, gdzie wielu turystów, w tym zagranicznych, odkrywszy uroki wrocławskiej starówki chce poznać Polskę od strony kulinarnej. Mamy nadzieję, że sami wrocławianie również zasmakują w propozycjach Chłopskiego Jadła, które specjalizuje się w rodzimej kuchni, choć w lżejszej, nowocześniejszej odsłonie – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej restauracjami Chłopskie Jadło.

Łącznie z wrocławskim lokalem w tym roku powstały trzy nowe restauracje sieci – w poprzednich miesiącach spółka Sfinks Polska uruchomiła je w Bydgoszczy i w Olsztynie. W efekcie obecnie w Polsce działa 13 restauracji pod tym szyldem.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz