2016-09-14

Wkrótce wykopy, za dwa lata galeria

Rozpoczyna się drugi etap budowy Galerii Młociny.

Wkrótce wykopy, za dwa lata galeria wizualizacja Galerii Młociny

Firma Erbud, generalny wykonawca Galerii Młociny, od końca sierpnia jest już na placu budowy i zgodnie z harmonogramem prowadzi prace przygotowawcze związane z infrastrukturą podziemną.

Już niedługo rozpoczną się wykopy i budowa ścian szczelinowych. Następnym krokiem będą prace fundamentowe. Zanim jednak do tego dojdzie, z placu budowy musimy usunąć 600 tys. m3 ziemi. Taka ilość materiału zmieściłaby się na powierzchni dziesięciu boisk piłkarskich tworząc warstwę o wysokości 10 m, czyli czterech pięter budynku mieszkalnego.Ten etap potrwa około sześciu miesięcy. Wszystkie prace postępują według przyjętego harmonogramu, a oddanie do użytku Galerii Młociny planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2018 r. – powiedział Roland Łopuszyński, koordynator projektów w Master Management Group.

Galeria Młociny ma szanse stać się dogodnym i atrakcyjnym miejscem zakupów i spotkań dla wszystkich korzystających z węzła Młociny oraz mieszkających w okolicy i wzdłuż pierwszej linii metra. Na planowanych 220 tys. m2 powierzchni całkowitej (około 70 tys. m2 powierzchni najmu) klienci znajdą znane marki (łącznie około 220 lokali). Ofertę modową stworzą m.in. należące do Grupy Inditex marki Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius i Oysho, a także VAN GRAAF oraz H&M. Biżuterię i dodatki będzie można kupić w sklepach Apart, Bijou Brigitte, YES, Swatch, Briju i Zibi, a wnętrze wyposażyć w Zara Home. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców warszawskich Bielan powstanie 9-ekranowe kino CINEMA3D. Będą oni mogli poćwiczyć w Calypso Fitness Club, a zjeść i odpocząć w jednej z kilkunastu restauracji i kawiarni. W Galerii Młociny otwarte zostaną pierwsze w tej części miasta Delikatesy Alma. Kierowcy będą mogli skorzystać z ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

Równocześnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami. Już wkrótce ogłosimy kolejne marki, które pojawią się w Galerii Młociny” – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i wynajmu Master Management Group.

Projekt architektoniczny Galerii Młociny powstał w dwóch renomowanych pracowniach architektonicznych – Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Dwupiętrowy kompleks z czterema kondygnacjami handlowo-usługowymi został zaprojektowany tak, aby korzystać z walorów lokalizacji, w której będzie wybudowany. Dlatego w ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu.

Anna Smolińska dziennikarz