2016-09-06

NoVa Park urośnie

Wkrótce rusza rozbudowa centrum handlowego NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. W galerii przybędzie 10 tys. m kw. powierzchni.

NoVa Park urośnie Fot. NoVa Park

Rozbudowa NoVa Park będzie przebiegać w dwóch etapach. Na pierwszy etap inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę. Obejmie on 3,5 tys. m2 nowej powierzchni handlowej. Prace mają potrwać do 2018 roku. W drugim etapie rozbudowy do użytku zostanie oddanych kolejne 6,5 tys. m2, a zakończenie inwestycji jest planowane na 2020 rok. Po rozbudowie łączna powierzchnia handlowa NoVa Park wyniesie prawie 42,5 tys. m2.

NoVa Park to największe centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim. Zostało otwarte w 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Obecnie jest tu 140 sklepów i punktów usługowych oraz 11 restauracji i kawiarni. Ale po rozbudowie będzie miejsce dla kolejnych najemców.
Centrum oferuje też 910 miejsc parkingowych, bezpłatne wi-fi, pokój dla rodziców z dziećmi. Od momentu otwarcia galerię odwiedziło ponad 16 mln klientów. Obroty najemców w 2015 roku wzrosły o 12 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Właścicielem NoVa Park jest węgierski deweloper Futureal, a zarządcą firma Apsys Polska S.A.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz