Sklep w miejskim duchu
Abc otwiera po raz 8-tysięczny. Nowy sklep to również test nowego formatu "city", przeznaczonego dla centrów dużych miast.
Będzie to sklep inny niż dotychczasowe placówki funkcjonujące pod szyldem „abc po sąsiedzku”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów oraz naszych franczyzobiorców, testujemy zupełnie nowy koncept „city”, doskonale wpisujący się w centra dużych miast, pasujący m.in. do tak prestiżowych lokalizacji jak warszawska starówka. Będzie połączeniem nowoczesnego designu i koncepcji convenience. Pod względem wyposażenia i aranżacji, będzie sklepem bardziej premium, ale wciąż „po sąsiedzku”. Jego wyróżnikiem będzie wyjątkowe bistro z bogatą ofertą gastronomiczną, adresowaną zarówno do mieszkańców, jak i turystów – mówi Łukasz Chady, dyrektor Sieci Sklepów abc.
Oferta bistro będzie obejmować m.in. naleśniki crepesandwich, croissanty czy panini z kilkoma rodzajami nadzienia (m.in. kurczak i pesto, burak i camembert, bryndza i grillowane warzywa) oraz zdrowe sałatki (np. z mango i kurczakiem masala, mozzarellą z pomidorami czy fetą z oliwkami), a także słodkie przekąski, w tym francuskie ciastka i włoskie desery.
Nowy sklep przy ul. Senatorskiej w Warszawie będzie funkcjonować pod nazwą „abc on the way”. Lokal został wyposażony w spójny z oznakowaniem innych najemców szyld, korespondujący z prestiżowym sąsiedztwem, wykonany z aluminium w kolorze starego złota i podświetlony światłem LED. Wewnątrz sklep został zaaranżowany w stylu warszawskiego retro, z wyraźnymi elementami naturalności (połączenie kamienia z drewnem) oraz indywidualizmu i lokalności (zerwanie z typową sieciowością). W projektowanie i aranżację wnętrza lokalu oraz opracowanie menu zaangażowana była grupa ARS Retail.
Przyłączenie 8000. placówki do Sieci Sklepów abc nastąpiło niemal równo 1,5 roku od momentu, gdy Grupa Eurocash świętowała otwarcie 7000. sklepu pod tym logo. Jest to tym samym nie tylko największa, lecz również jedna z najszybciej rozwijających się sieci sklepów spożywczych w Polsce, podczas gdy łączna liczba sklepów małoformatowych w Polsce systematycznie spada. Według danych Bisnode Polska, opublikowanych niedawno przez dziennik Rzeczpospolita, w I półroczu 2016 r. łączna liczba sklepów ogólnospożywczych skurczyła się o 1,7 tys. do 71,3 tys. placówek.