2014-02-17

Ogrody rosną na przekór zimie

Zimowa aura, która jeszcze niedawno panowała w Elblągu, nie przeszkodziła w pracach budowlanych w nowej części C.H. Ogrody.

Ogrody rosną na przekór zimie C.H.Ogrody

Roboty budowlane przebiegają zgodnie z planem i w nowej części elbląskiego C.H. Ogrody. Od początku roku generalny wykonawca obiektu – firma PORR Polska zakończył już prace konstrukcyjne na poziomie -1, a do końca lutego mają się zakończyć prace na parterze budynku.

Jednocześnie trwają działania związane z pozyskiwaniem najemców, którzy będą prowadzić sklepy w zmodernizowanej już części Ogrodów. W oddanej do użytku części Ogrodów działają 24 sklepy, co stanowi 65 proc. dostępnej powierzchni handlowej. Wśród najemców są m.in. RTV Euro AGD, CCC, Apart, Matras, pralnia Perfect Clean, salon Orange, Yes oraz Esotiq.

-W lutym do Ogrodów wprowadziła się perfumeria Douglas, która ma 246 m2 powierzchni i znajduje się w zmodernizowanej części Ogrodów. To pierwszy salon niemieckiej sieci w Elblągu – mówi Marta Kucewicz zajmująca się PR-em Centrum Handlowego Ogrody.

Po rozbudowie  powierzchnia najmu C.H. Ogrody zwiększy się z 17,5 tys. m2 do 40 tys. m2. W centrum znajdzie się miejsce dla 130 sklepów i punktów usługowych oraz kino. Dla klientów przygotowano również ok 1 tys. miejsc parkingowych. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE. (mak)