2016-08-19

Nowi najemcy w Galerii Jurajskiej

Galeria Jurajska zapowiada serię nowych otwarć. Dotychczasowi najemcy inwestują natomiast w większą powierzchnię handlową.

Nowi najemcy w Galerii Jurajskiej fot. Galeria Jurajska

Czterech najemców Galerii Jurajskiej zdecydowało się w ostatnich tygodniach na znaczne powiększenie swojej powierzchni handlowej. Na przeprowadzkę zdecydował się m.in. salon CCC. Przeniósł się on z lokalu o powierzchni 390 m2 do niemal trzykrotnie większego salonu o powierzchni 1180 m2. Zmiana powierzchni wiązała się także ze zmianą lokalizacji. Tym samym CCC stało się jednym z największych sklepów z butami i dodatkami w Galerii Jurajskiej. Na taki samy ruch zdecydował się także Rossman. Popularna drogeria powiększyła swój sklep z na 356 m2 na 486 m2. Marka NC+ z kolei przeniosła się z wyspy handlowej do lokalu na pasażu.

To jednak nie jedyne takie zmiany. W ciągu ostatniego roku na większą powierzchnię w Jurajskiej zdecydowały się m.in. Gino Rossi i Reserved. Co więcej, salon Reserved w Jurajskiej jest obecnie największym w Polsce i liczy sobie ponad 2,8 tys. m2.

Coraz większa grupa najemców, która jest z nami od lat, decyduje się na dodatkową powierzchnię, a tym samym rozwój swojej działalności w Częstochowie. To pokazuje jak ogromny potencjał dostrzegają znane marki w obecności w Galerii Jurajskiej. Takie działania są zasługą zarówno bardzo dobrych wyników frekwencyjnych, jak również obrotów, które osiąga galeria ostatnimi laty – mówi Roman Bugajczyk. dyrektor Galerii Jurajskiej.

I faktycznie galeria zakończyła I półrocze ze wzrostem odwiedzin na poziomie 4 proc. w porównaniu do takiego samego okresu przed rokiem. Centrum notuje także stały wzrost obrotów. To sprawia, że nie tylko obecni najemcy inwestują w Jurajską, także nowe marki.

9 nowych otwarć

W lipcu swój salon otworzyła tutaj marka Taranko. Od początku sierpnia w galerii działa także salon Jean Louis David. Oferta dla dzieci wzbogaciła się natomiast ostatnio o salon Ananas z odzieżą dziecięcą marki Mayoral. Również w sierpniu do grona najemców dołączył sklep fotograficzny Fotojoker.

Wysyp nowy otwarć centrum szykuje także jesienią. W galerii pojawi się m.in. długo wyczekiwane studio fitness z siłownią oraz salon z bielizną Italian Fashion. Jurajska zapowiada także kolejne dwa otwarcia, które planowane są w ostatnim kwartale 2016.

 

Anna Smolińska dziennikarz