2016-08-06

Najemców przybywa

Niespełna rok przed otwarciem warszawska Galeria Północna jest skomercjalizowana w blisko 70 procentach.

Najemców przybywa Fot. Galeria Północna

Galeria Północna powstaje na warszawskiej Białołęce. Jej otwarcie planowane jest na II kwartał przyszłego roku. W tej chwili skomercjalizowane jest 45,4 z 64 tys. m2 powierzchni obiektu.  Inwestor – Grupa GTC – tylko w drugim kwartale tego roku podpisał 30 umów z markami modowymi, sportowymi czy usługowymi, na łączną powierzchnię 5,5 tys. m2. Do grona najemców dołączyły w tym czasie m.in.: Pandora, Aldo, Wittchen, 4F, Dunkin’ Donuts oraz centrum medyczne Enelmed.
Galeria będzie też miała swoje wyróżniki. Jest wśród nich koncept modowy Forever 21 – piąty pod względem wielkości dystrybutor odzieży w USA – który podpisał umowę najmu w GP jako pierwszą w Polsce.
W zasięgu powstającego obiektu mieszka blisko 750 tys. osób Inwestor szacuje, że blisko 80 proc. z nich będzie mogło dotrzeć do centrum autem w niespełna 10 minut.
Na handlowej mapie miasta Białołęka przez wiele lat traktowana była jako tzw. dzielnica sypialniana. Atrakcyjne ceny mieszkań, ukończenie Mostu Północnego czy bogata oferta szkół i przedszkoli przyciągają tutaj coraz większe rzesze nowych mieszkańców. A ich wymagania wobec infrastruktury handlowo-rozrywkowej rosną.

– Struktura społeczna tej najszybciej rozwijającej się pod względem budownictwa mieszkaniowego dzielnicy Warszawy szybko się zmienia. Jest tu coraz więcej ludzi młodych, rodzin z dziećmi, osób, które chciałyby mieć taki sam dostęp do oferty handlowej jak np. mieszkańcy Mokotowa czy Wilanowa. Nowe centrum z bogatą i niedostępną tu wcześniej ofertą zaspokoi ich oczekiwania i pozwoli zaoszczędzić czas, jaki musieliby poświęcić na przejazd w celu zrobienia zakupów – mówi Jacek Wachowicz, dyrektor ds. sprzedaży i najmu w GTC.

Klienci galerii będą mogli skorzystać nie tylko z oferty handlowej, ale także szeroko rozumianej oferty usługowej i rozrywkowej. W Galerii Północnej znajdzie się wspomniane już centrum medyczne, ale też m.in. kino Cinema City. Rozbudowana będzie także strefa gastronomiczna, powstanie centrum zabaw dla dzieci.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz