2016-08-05

Nowakowski stawia na duże miasta

Piekarnie Gorąco Polecam Nowakowski będą w najbliższych latach powstawać w największych miastach wojewódzkich.

Nowakowski stawia na duże miasta Fot. Gorąco Polecam Nowakowski

Franczyzodawca marki Nowakowski Gorąco Polecam od 2005 roku rozwija sieć placówek, które łączą atmosferę kawiarni z funkcjonalnością piekarni. W sieci 40 punktów, z czego cztery należą do franczyzodawcy, a resztę prowadzą franczyzobiorcy. Strategia spółki na najbliższe lata zakłada rozwój sieci w takich miastach jak Warszawa, Trójmiasto, Katowice, Wrocław, Kraków, Łódź oraz Poznań.

- Najbardziej odpowiednie i atrakcyjne miejsca dla tego biznesu to miejsca o dużym natężeniu ruchu, centra biznesowe, ciągi handlowo-usługowe i  komunikacyjne. Jako franczyzodawcy w swoich strukturach posiadamy dział najmu i również poszukujemy lokali, tym samym pomagając franczyzobiorcom - tłumaczy Iwona Osińska, odpowiedzialna za rekrutację franczyzobiorców w sieci.

Optymalna powierzchnia lokalu wynosi 80 m2, jednak piekarnię można otworzyć też w formacie express – wtedy wystarczy powierzchnia 50-60 m2. Aranżacja zakłada zagospodarowanie części zaplecza do przygotowywania produktów na miejscu, aby zagwarantować ich świeżość oraz wysoką jakość. Lokal wyposażony jest w profesjonalny piec, w którym na bieżąco wypiekane są produkty piekarniczo-cukiernicze.

- W lokalach o optymalnej  powierzchni aranżujemy także część kawiarnianą z wygodnymi miejscami do siedzenia oraz przyjemnego spędzenia czasu. Latem w większości lokali działają ogródki kawiarniane, z których chętnie korzystają nasi klienci – mówi Iwona Osińska.

Inwestycja w dostosowanie lokalu do standardów sieci Nowakowski Gorąco Polecam sięga 130-150 tys. zł.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system