2016-07-30

Bank lubi ruch

Uruchomienie licencyjnej placówki Credit Agricole wymaga zainwestowania od 5 do 40 tys. zł. Wysokość kwoty zależy od wybranego modelu współpracy.

Bank lubi ruch Fot. Credit Agricole

Właściciel francuskiej marki bankowej Credit Agricole intensywnie stawia na rozwój stacjonarnej sieci sprzedaży. W jej skład wchodzi obecnie 412 placówek własnych i 49 franczyzowych. Licencyjny punkt Credit Agricole można otworzyć w dwóch formatach: placówki partnerskiej oraz CA Express.

- Zarówno w przypadku sieci CA Express, jak i placówek franczyzowych, zależy nam, aby były one zlokalizowane w centrum miejscowości, na przykład przy deptaku, rynku czy jego najbliższej okolicy, w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego (np. w głównych ciągach komunikacyjnych, na dużych osiedlach mieszkaniowych, w sąsiedztwie dużych zakładów pracy) – mówi Grzegorz Kański, dyrektor departamentu Organizacji Sieci Detalicznej Credit Agricole.

Żeby otworzyć placówkę CA Express, trzeba zainwestować w lokal i ewentualnie, w zależności od przyjętego modelu biznesowego, w zatrudnienie personelu (choć franczyzodawca preferuje, by franczyzobiorca prowadził placówkę samodzielnie). Koszty wynajmu, adaptacji i wyposażenia lokalu zależą od jego standardu i lokalizacji. Uśrednione koszty uruchomienia biura przy dobrym standardzie wyjściowym lokalu to 5-6 tys zł. Są to inwestycje w sprzęt IT, meble, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne.

- Natomiast żeby otworzyć placówkę partnerską, trzeba zainwestować w lokal i w zatrudnienie personelu. Koszty wynajmu, adaptacji i wyposażenia lokalu zależą od jego standardu i lokalizacji. Uśrednione koszty uruchomienia placówki przy dobrym standardzie wyjściowym lokalu to ok. 40 tys zł. Są to inwestycje w sprzęt IT, meble, wyposażenie (np. sejf, multisejfy, urządzenia monitorujące), oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne – tłumaczy Grzegorz Kański.

Punkty własne obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Placówki partnerskie dedykowane są z kolei klientom detalicznym. Sprzedają kredyty gotówkowe, konta, depozyty i karty kredytowe, a także świadczą obsługę posprzedażową tych produktów. Oferta placówek CA Express ograniczona jest natomiast do jednej pozycji – kredytów gotówkowych.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system