2016-07-20

Galeria z myślą o dzieciach

Bezpłatna wypożyczalnia wózków, specjalne pokoje dla rodzin i opaski bezpieczeństwa dla dzieci - takie udogodnienia oferuje wrocławski Pasaż Grunwaldzki rodzinom z dziećmi.

Galeria z myślą o dzieciach fot. Pasaż Grunwaldzki

Ułatwienia czekają już na parkingu. Dla rodzin z dziećmi przygotowań specjalne miejsca parkingowe. Każde z nich jest charakterystycznie oznaczone i szersze od standardowych, aby umożliwić dogodne wsiadanie i wysiadanie z auta. Dodatkowo miejsca te znajdują się możliwie blisko wejścia do strefy handlowej, co zwiększa wygodę i bezpieczeństwo.
Dużym udogodnieniem jest też wypożyczalnia wózków dziecięcych.
– Spacerówkę można bezpłatnie wypożyczyć na czas zakupów. Wystarczy zgłosić się do Punktu Informacji na poziomie 0. W Punkcie wydawane są także kolorowe opaski na rękę. Należy wpisać na nich imię dziecka i numer telefonu rodzica lub opiekuna na wypadek ewentualnego zgubienia się malucha na terenie centrum – mówi Agnieszka Lis, menedżer ds. marketingu Pasażu Grunwaldzkiego.

Windy w pasażu są szerokie i przestronne, można do nich wejść z wózkiem. Godnym pochwały rozwiązaniem są też specjalne pokoje rodzinne, wyposażone w przewijak, kanapę i zabawki, z dostępem do łazienki. Ze względów bezpieczeństwa w pomieszczeniach jest wideodomofon (wnętrze nie jest monitorowane).

Rodzinne przestrzenie zlokalizowane są na każdym piętrze (oprócz -1). Dzięki nim rodzic może w komfortowych warunkach przewinąć i nakarmić malucha – wyjaśnia Agnieszka Lis.

W części restauracyjnej przygotowano strefę zabaw dla najmłodszych. Wyposażona jest w kanapy, zabawki, puzzle oraz interaktywny monitor do gier. Na tym samym piętrze znajduje się także Kinderplaneta – przestronna bawialnia, w której najmłodsi spędzają czas pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Projektując przestrzeń restauracyjną chcieliśmy, aby była ona kompleksowa, także pod względem oferty dla dzieci. Dlatego karty takich restauracji, jak np. La Grotta czy Sphinx zawierają dania dla dzieci. Na terenie strefy dostępne są również krzesełka do karmienia dla najmłodszych. Zakupy możemy zatem połączyć z chwilą odpoczynku i wspólnym posiłkiem – dodaje Agnieszka Lis.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz