2016-07-16

Żabka idzie na plażę

Na lato Żabka przygotowała nowy, sezonowy format sklepów. Potencjalny klient: plażowicz.

Żabka idzie na plażę Fot. Żabka Polska

Zarządzający Żabką wzięli na muszkę nową grupę docelową. Wychodząc z założenia, że komfortowy odpoczynek na plaży wymaga możliwości zrobienia szybkich zakupów w dowolnej chwili, postanowili uruchomić sezonowe sklepy. Urlopową logistykę mają ułatwić sklepy w Międzyzdrojach i Międzywodzi położone tuż przy wejściach na plaże. Nadmorskie punkty będą czynne dłużej niż pozostałe Żabki, do 2:00. Sklepy poprowadzi ajent, który zarządza już innymi punktami sieci.

Zaaranżowane na sezon sklepy Żabka powstały z myślą o naszych klientach, wyjeżdżających na wakacje. Na urlopie jeszcze częściej niż zwykle robimy szybkie, niewielkie zakupy. Woda mineralna, kanapka, lody, a niekiedy podstawowe środki chemiczne, to tylko niektóre produkty, które kupujemy przed wejściem na plażę lub po zejściu z niej – mówi Anna Jarzębowska-Kwiatek, kierownik działu public relations w firmie Żabka Polska. – Co więcej, poza miejscem swojego zamieszkania chętniej korzystamy z punktów usługowych marek, które znamy. Czujemy się tam bezpiecznie i łatwo możemy odnaleźć ulubione produkty. Pierwsze Żabki przy plaży otwieramy w Międzyzdrojach i Międzywodziu. Mamy nadzieję, że nadmorskie placówki ułatwią naszym klientom odpoczynek i zapewnią wygodę w robieniu zakupów podczas urlopów.

Sklep Żabka w Międzyzdrojach mieści się przy ul. Bohaterów Warszawy, 130 metrów od plaży i 100 metrów od molo, zakupy można w niej robić od 15 lipca, zaś sklep w Międzywodziu na ul. Zwycięstwa zlokalizowany jest 500 metrów od zejścia na plażę i będzie otwarty od niedzieli 17 lipca.

W sklepach dostępny jest standardowy asortyment. Inne są jednak godziny otwarcia. W lipcu i sierpniu obie Żabki będą otwarte w godzinach 6:00 do 2:00. Dopiero we wrześniu, który będzie zarazem ostatnim miesiącem funkcjonowania owych sezonowych sklepów, zakupy będzie można zrobić w standardowych godzinach czyli 6:00-23:00. W sklepie w Międzyzdrojach stanie także kawomat, w ramach współpracy z firmą Costa Coffee.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system