2016-07-06

Zakupy na dworcu

Rozpoczęły się prace przy budowie Dekady Ciechanów. Otwarcie obiektu zaplanowano na przełomie 2016 i 2017 roku.

Zakupy na dworcu Fot. Grupa Dekada SA

Dekada Ciechanów to jedenasta inwestycja realizowana przez spółkę Dekada SA – polskiego inwestora i dewelopera, specjalizującego się w budowie i zarządzaniu centrami i galeriami handlowymi typu convenience. Ciechanowska Dekada została zaplanowana jako zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne, złożone z części handlowej oraz dworca autobusowego. Na powierzchni 2,2 tys. m2. znajdzie się siedem sklepów oraz część dworcowa, z pięcioma stanowiskami autobusowymi. Na parkingu zlokalizowanym przed obiektem przewidziano miejsce dla 80 samochodów.

Atutem Dekady w Ciechanowie jest przede wszystkim połączenie funkcji komunikacyjnej i handlowej. Nowoczesny dworzec autobusowy połączony z centrum handlowym służył będzie wygodzie mieszkańców nie tylko Ciechanowa, ale też podróżnych z całego regionu. Inwestycja jest  zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, niedaleko od dworca PKP – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA. – Dotychczas zrealizowaliśmy już trzy podobne zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne.

Dekada Ciechanów to obiekt typu strip mall – jednopoziomowy budynek z wejściami do sklepów bezpośrednio z parkingu. Znajdować się będzie przy jednej z głównych ulic miasta. W zasięgu 20 minut jazdy samochodem jest 92 tys. mieszkańców. Wśród najemców obiektu tworzyć są m.in. Martes Sport, RTV Euro AGD, Rossmann, Apteka Dyżurna.
Generalnym wykonawcą inwestycji został eRSbet z Nowego Sącza natomiast projekt architektoniczny opracowały firmy Air Projekt i Atelier z Warszawy.  Za koordynację budowy obiektu odpowiedzialna jest spółka BOIG Project Management, natomiast za komercjalizację centrum odpowiada BOIG Property Consulting.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz