2016-07-02

Biuro w stylu OFF

OFF Piotrkowska w Łodzi stawia na innowację. Przygotowuje unikatowe miejsce dla lokalnych startupowców oraz młodych firm rozwijających innowacyjne technologie z branży IT.

Biuro w stylu OFF Fot. OPG Property Professionals

W centrum OFF Piotrkowska są już pracownie projektantów mody i artystów, showroomy, kluby nocne, concept story. Teraz przygotowywany jest nowy projekt – miejsce pracy dla młodych przedsiębiorców i startupowców. To ma być alternatywa dla dotychczasowego biura, strefy coworkingowej czy pracy w domu. Próżno tu więc szukać całego rzędu biurek i korporacyjnego sznytu. Projekt zakłada zdrowy, aktywny styl życia, także w czasie pracy. Niestandardowe wyposażenie oraz plan przestrzeni ma zachęcać użytkowników do zrobienia sobie przerwy od komputera – będzie tu można poodbijać się na trampolinie, porozciągać się na drabinkach, wspiąć się na siatkę, a także przeprowadzić rozmowę telefoniczną na… sportowej bieżni.

Innowacyjny sposób aranżacji przestrzeni zaproponowany przez Olę i Kajetana Hungerów z łódzkiej pracowni projektowej oshi umożliwi włączenie ruchu i sportu w codzienny plan pracy na niespotykaną dotąd skalę – wyjaśnia Michał Styś, dyrektor zarządzający firmy OPG Property Professionals i inicjator projektu. – Tak zaprojektowana przestrzeń ma za zadanie zerwać z monotonią i koniecznością pracy na siedząco.

Centrum networkingu

Nowa przestrzeń na OFFie będzie również realizować ideę networkingu. Inicjatorzy projektu za cel stawiają integrację młodych, kreatywnych osób pracujących w różnych firmach i startupach, a także freelancerów z branży TECH i IT. Jak podkreśla Dariusz Lis z firmy InnoMentors sprawujący pieczę nad sferą technologiczną nowego miejsca, otwarty charakter przestrzeni sprzyjać będzie wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów – zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych. Połączenie pracy ze sportem i networkingiem w obrębie jednej przestrzeni stanowić ma unikat w skali kraju.

Urządzenie dwóch stref posłuży jako wzorcowy system nowego typu przestrzeni dla branży technologicznej, a ponadto stworzy nową ergonomię, której nie posiada jeszcze żadne biuro w Polsce – podsumowuje Michał Styś.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz