2014-02-07

Pracowity rok w parkach

Nowe inwestycje i rozbudowy istniejących obiektów - to plany firmy Inter IKEA Centre Group Poland na najbliższe miesiące.

Pracowity rok w parkach Fot. Inter IKEA Centre Group Poland

Należąca do grupy spółek IKEA firma Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W 2014 roku spółka planuje dalszą rozbudowę i modernizację Parku Handlowego Bielany. Niebawem rozpocznie się budowa nowej części parku, która powstanie w miejscu dawnego sklepu IKEA (przeniesionego w maju 2013 r. do większego budynku). Po zakończeniu prac obiekt będzie posiadał około 200 najemców, a powierzchnia handlowa wyniesie 145 tys. m2 (obecnie jest to 80 tys. m2). Dzięki współpracy z siecią Helios w parku zostanie otwarte jedyne na południu Wrocławia nowoczesne kino z ośmioma salami projekcyjnymi. Rozbudowane i zmodernizowane centrum handlowe będzie gotowe do 2015 r.

Firma zamierza również rozpocząć prace nad centrum handlowo-rozrywkowym ze zintegrowanym sklepem IKEA w Lublinie. Spółka czeka obecnie na uprawomocnienie kilku brakujących pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji.

Pracowicie będzie już za kilka miesięcy w Warszawie. Wiosną bieżącego roku spółka rozpocznie rozbudowę Centrum Handlowego Wola Park o dodatkowe 17,5 tys. m2. Głównym najemcą nowej części centrum będzie Castorama, która zajmie ponad 10 tys. m2. Według przedstawicieli firmy po planowanej rozbudowie Wola Park stanie się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie. (awh)