2016-06-20

Sfinks spogląda z gór

Sphinx otworzy restaurację w nowopowstającej zakopiańskiej Galerii Krupówki.

Sfinks spogląda z gór

Spóła Sfinks Polska otworzy restaurację swojej sztandarowej marki w Galerii Krupówki w Zakopanem. Łączna powierzchnia lokalu wynosi ponad 1,1 tys. m2 . Jedna z największych restauracji na Podhalu posiadać będzie również ogromny taras pod ogródki z widokiem na Tatry i na Giewont. 

Galeria Krupówki w Zakopanem ma być najbardziej prestiżowym obiekt wielkopowierzchniowy w Zakopanem. Planowany traffic to 1 milion odwiedzających miesięcznie (średnio), czyli tyle ile osób odwiedza Krupówki. Dobór najemców dostosowany jest do oczekiwań turystów - dominują lokale modowe, rozrywkowe i gastronomiczny. Powierzchnia centrum handlowego sięga 10 tys. m2. Otwarcie sierpień 2016. Za komercjalizację galerii odpowiada firma PPI GROUP.

Sfinks Polska zarządza 116 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 102 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 4 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. W minionym roku powstało 14 nowych restauracji Sphinx i jeden lokal Chłopskie Jadło. Otwarcia miały miejsce m.in. w prestiżowych lokalizacjach jak Błękitny Wieżowiec w Warszawie czy Rynek Główny w Krakowie, ale też miejscowościach typowo turystycznych jak Jastarnia czy Malbork.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system