2016-06-06

Galeria stawia na gastro

Atrium Copernicus poszerzyło swoją ofertę o kolejną kawiarnię. Do grona najemców centrum dołączyła londyńska sieć Costa Coffee.

Galeria stawia na gastro Fot. Grupa Atrium

Atrium Copernicus rozszerza ofertę gastronomiczną. W ostatnim czasie centrum wzbogaciło się o restaurację McDonald’s, a pod koniec maja b.r. dołączyła do niej angielska sieć kawiarni Costa Coffee. Zajęła przestrzeń o powierzchni ok. 90 m2., znajdującą się przy placu wewnętrznym obok wejścia głównego do obiektu, w sąsiedztwie innych punktów gastronomicznych, m.in. Cukierni Sowa, lodziarni Grycan czy restauracji Gusto Dominium.

– Dbamy o to, aby nasi klienci mieli dogodny dostęp do usług gastronomicznych w każdym punkcie naszego centrum. Costa Coffee będzie znajdowała się przy głównym wejściu, dzięki czemu nasi klienci już na samym początku zakupów będą mogli zrelaksować się i napić kawy – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Kawiarnia Costa Coffee w Atrium Copernicus będzie drugim lokalem tej marki w Toruniu. Londyńska sieć w znaczący sposób wzmocni ofertę gastronomiczną centrum, współtworzoną m.in. przez takie marki jak Grycan, Sowa, Gusto Dominium, McDonald’s, Subway czy North Fish.

Nowe lokale to nie jedyne zmiany, wprowadzone w ostatnim czasie w ofercie gastronomicznej Atrium Copernicus. W marcu zakończyła się metamorfoza strefy food court, która w trakcie remontu zyskała nowy, elegancki design. Zwiększyła się także liczba dostępnych w niej miejsc – obecnie jest ich 320.

Atrium Copernicus jest największym centrum handlowym w Toruniu. W 2015 roku zakończona została jego rozbudowa, dzięki której możliwe było uzyskanie dodatkowej powierzchni handlowej (ponad 15 tys. m2 GLA, czyli powierzchni najmu brutto, uwzględniającej również pomieszczenia pomocnicze najemców). Obecnie w obiekcie wprowadzany jest szereg zmian, obejmujący m.in. remodeling salonów w starszej części budynku. Po jego zakończeniu będą one w pełni dostosowane do nowego standardu architektonicznego, wdrożonego podczas rozbudowy centrum.

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system