2016-06-01

Ziebart nabiera tempa

Ziebart, amerykański koncern z branży motoryzacyjnej, podpisał dwie umowy franczyzowe. Placówki mają powstać w Bydgoszczy i w Nowym Tomyślu. Franczyzodawca rozpoczął sprzedaż licencji zaledwie dwa miesiące temu.

Ziebart nabiera tempa Foliowanie samochodu - Ziebart

Otwarcie placówki w Bydgoszczy przewidziany jest na lipiec. W czerwcu trwa szkolenie pracowników. Natomiast wW Nowym Tomyślu ma powstać osobna hala serwisowa dla usług Ziebarta.

Firma Ziebart specjalizuje się w renowacji samochodów, ochronie powierzchni lakierowanej oraz w usługach z zakresu autodetalingu, które polegają na bardzo dokładnym czyszczeniu samochodów.

– Taki porządek ma na celu jak największe zbliżenie wyglądu samochodu do stanu „salonowego”. To o wiele więcej niż mycie auta – mówi Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Poland.

Ziebart bardzo dokładnie czyści używane samochody, przeznaczone do sprzedaży. Z usług autodetalingu zaczął korzystać autoryzowany dealer Mercedes-Benz w Poznaniu, firma MB Motors. 

– W miarę rozwoju sieci, będziemy nawiązywać współpracę z autoryzowanymi dealerami Mercedes-Benz z innych miast, a także z salonami samochodów innych marek – mówi Bartosz Liszkowski.

Ziebart Express to promocyjny program partnerski w pełni finansowany przez amerykański koncern. Ziebart dostarcza maszyny, środki chemiczne oraz inne akcesoria, wykorzystywane w pracy. Dodatkowo firma rekrutuje, szkoli i wynagradza pracowników placówek Ziebart Express.

– Zwalniamy partnera z wszelkiego ryzyka, związanego z inwestycją w biznes. Bierzemy na siebie wszystkie koszty wyposażenia placówki i realizacji usług - tłumaczy Bartosz Liszkowski.

Obowiązkiem partnera jest kontrola jakości usług, zarządzanie placówką i rozwój działalności. Ponadto licencjobiorca musi dysponować zadaszoną i ogrzewaną powierzchnią warsztatową (ok. 20 m2) oraz zapleczem i dodatkowym stanowiskiem sprzedażowym (ok. 6 m2). Umowa o współpracy pod szyldem Ziebart Express trwa dwa lata. Po tym okresie partner może kontynuować rozwój i przejąć punkt na własność na zasadzie pełnej franczyzy. Wówczas odkupuje od Ziebarta zamortyzowany sprzęt: maszyny, narzędzia oraz inne elementy stosowane w placówce.

Projekt Ziebart Express realizowany jest w miastach od 100 do 300 tys. mieszkańców. W dużych miastach będą powstawać placówki pełnousługowe.

 

Magda Kurda