2016-05-30

Nowa Karuzela ruszyła

Galeria Karuzela we Wrześni już działa. W ciągu pierwszego tygodnia odwiedziło ją prawie 75,5 tys. osób.

Nowa Karuzela ruszyła Fot. CH Karuzela

Karuzela znajduje się w centrum miasta, na skrzyżowaniu Miłosławskiej i Kolejowej, będącej przedłużeniem drogi krajowej nr 15. Galeria jest zintegrowana z miejscowym dworcem autobusowym. Dla jego potrzeb w budynku wydzielono specjalną powierzchnię, wybudowano też stanowiska dla autobusów.
Jeśli chodzi o powierzchnię handlową w obiekcie, to liczy ona ok. 12 tys. m2. Na tym terenie przewidziano około 40 punktów handlowych i usługowych. Wśród największych najemców są m.in. Intermarche, grupa LPP, Martes Sport, Carry, CCC, Deichmann, Rossmann, Media Expert, Big Star, Pepco, KiK, Diverse, Briju czy Carte d’Or. Pośrodku galerii znajduje się food court. Do jednopoziomowego budynku prowadzą trzy wejścia: dwa z parkingu, jedno z wrzesińskiego rynku. Dla klientów przygotowano ponad 400 miejsc parkingowych. 
Zasięg oddziaływania galerii to około 110 tys. osób, mieszkających w odległości do 30 min. jazdy. Niedaleko powstaje jedna z największych obecnie w Polsce inwestycji zagranicznych – fabryka Volkswagena, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność okolicy i może podnieść siłę nabywczą mieszkańców.
Budowa wrzesińskiej Karuzeli trwała niespełna rok, od czerwca 2015. Pod ta samą nazwą działa w Polsce już siedem galerii i parków handlowych, pozostałe w Wodzisławiu Śląskim, Lublińcu, Turku, Gołdapi, Mrągowie i Biskupcu.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz