2016-05-21

Moda w strefie

W Galerii Mokotów powstanie strefa obejmująca modowe marki premium i butiki polskich projektantów.

Moda w strefie fot. Unibail-Rodamco

Strefa The Designer Gallery zostanie utworzona na pierwszym poziomie galerii. Znajdą się w niej zarówno sklepy dotychczasowych najemców z branży mody (np. Trussardi czy Michael Kors) i polskich projektantów (Robert Kupisz czy La Mania), jak i marek, które dopiero zadebiutują w obiekcie. Łącznie będą to 33 sklepy, zlokalizowane na 3,1 tys. m2 powierzchni. Oprócz nich powstanie też dodatkowa przestrzeń, wielkości 50 m2, w której będą się odbywać np. wystawy, warsztaty czy pokazy mody.

Ta przestrzeń będzie sercem The Designer Gallery, wokół niej będą gromadzili się młodzi projektanci, twórcy i artyści – mówi Jakub Skwarło, dyrektor operacyjny na Europę centralną w Unibail-Rodamco, firmie będącej właścicielem Galerii Mokotów. – Ich prace i instalacje będą zmieniającą się częścią nowej architektury miejsca, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach i najwyższej jakości materiałach wykończenia. Ten unikalny koncept handlowy jest swoistym połączeniem usług, najnowocześniejszego designu i unikalnych marek premium. Do tej pory dostępny był jedynie w Nicei i Sztokholmie, teraz pojawi się w Warszawie.

W strefie znajdą się też pop-up story, czyli sklepy, które pojawiają się w danym miejscu tylko na krótki czas i prezentują nową, ciekawą ofertę. W Galerii Mokotów będą to specjalnie zaprojektowane wolnostojące konstrukcje, w których swoje kolekcje będą cyklicznie sprzedawać projektanci mody, biżuterii czy artyści.  Nową propozycją będzie również tzw. sklep koncepcyjny, oferujący w jednym miejscu kilka designerskich marek, nie tylko modowych, ale np. też z elementami wyposażenia wnętrz

Prace nad utworzeniem Designer Gallery zaczyną się w czerwcu i mają potrwać do listopada.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz