2016-05-20

Arkadia się rozbudowuje

Już w czerwcu rusza rozbudowa warszawskiego centrum handlowego Arkadia.

Arkadia się rozbudowuje fot. Unibail-Rodamco

Dzięki rozbudowie Arkadia zyska 2 tys. m2 powierzchni. Nastąpi m.in. wysunięcie głównej fasady do przodu, w stronę ronda Radosława, usprawnienie ciągów komunikacyjnych (wind i schodów), a przede wszystkim pojawi się nowa przestrzeń dla sklepów i restauracji.
Strefa food court zostanie gruntownie odmieniona. Inwestor zapowiada powstanie dodatkowej przestrzeni gastronomicznej, z indywidualnymi lokalami restauracyjnymi, czyli tzw. Dining Plaza.

Dining Plaza to różnorodna i bogata pod względem oferty przestrzeń restauracyjna, wydzielona od reszty centrum handlowego – wyjaśnia Jakub Skwarło, dyrektor operacyjny na Europę Centralną grupy Unibail-Rodamco, właściciela Arkadii. – Strefy Dining Plaza są zaprojektowane w taki sposób, by klienci znaleźli w nich zarówno miejsca, gdzie można zjeść posiłek z rodziną, jak i takie, które będą idealne na spotkanie biznesowe czy towarzyskie. W architekturze stawiamy na przestronność, dużą ilość zieleni i elegancję, projektujemy tam także przestrzenie dla dzieci oraz miejsca do przeprowadzania kulinarnych eventów, pokazów itp.

Dzięki tej zmianie pełna oferta restauracji zostanie zlokalizowana na I piętrze centrum, wydzielona i odizolowana aranżacyjnie od reszty obiektu. Na parterze pozostaną jedynie lokale Bierhalle i Street, znajdujące się w drugim skrzydle budynku. W nowej strefie pojawi się osiem restauracji, z czego największa będzie liczyła do 1,2 tys. m2. Zostanie wyposażona w szklaną fasadę, taras oraz przeszklenia od góry do dołu.
W pozostałej części galerii w wyniku rozbudowy m.in. powiększy się salon H&M – aż o 1,2 tys. m2. W efekcie będzie zajmował łącznie 3,9 tys. m2 powierzchni na dwóch poziomach (na pierwszym piętrze zyska 7-metrową fasadę). Dla wygody klientów lokal podczas przebudowy będzie cały czas czynny, a remont zostanie przeprowadzony etapami.

Ponadto przebudowane zostaną wejścia z parkingu oraz świetlik (nad Dining Plaza powstaną dodatkowo dwa nowe świetliki), przy nowej strefie restauracyjnej pojawi się piąty kompleks toalet, a w pobliżu salonu C&A – nowe wejście do fitness clubu Calypso.
Na zewnątrz Arkadii powstanie m.in. bezpłatny plac zabaw dla dzieci, wymieniona zostanie fontanna na dziedzińcu, a liczba miejsc rowerowych będzie maksymalnie powiększona. Miejsca parkingowe dla rowerów zostaną zadaszone i wyposażone w monitoring. Dodatkowo przed Arkadią powstaną liczne strefy zieleni, z miejscami wypoczynku, a dostęp do centrum z przystanków czy postojów taksówek znacząco się ułatwi.
Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2017 roku. Wartość inwestycji to ok. 60 mln zł.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz