2016-05-26

Aura Centrum rozbudowuje ofertę gastronomiczną

Jesienią oferta centrum handlowego Aura Centrum w Olsztynie wzbogaci się o pięć nowych restauracji, które będą zlokalizowane w nowej strefie food court.

Aura Centrum rozbudowuje ofertę gastronomiczną fot. Aura Centrum

Główne atrium olsztyńskiego centrum handlowego Aura Centrum przejdzie przebudowę, której celem będzie wydzielenie strefy gastronomicznej. Dzięki reorganizacji parteru obiektu utworzonych zostanie pięć nowych powierzchni restauracyjnych. Nowa strefa food court będzie uzupełniała ofertę rozrywkową centrum tworzoną przez jedyne w Olsztynie kino sieci Helios oraz kawiarnie i restauracje znajdujące się na pozostałych piętrach obiektu. Prace modernizacyjne będą trwały od czerwca, do końca października br.

 Poszerzenie oferty gastronomicznej to projekt, do którego przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Jest to jednocześnie ostatni element długofalowego planu rewitalizacji Aury, który rozpoczęliśmy w 2013 roku. Nowoczesna i specjalnie wydzielona strefa gastronomiczna podniesie wartość Aury zarówno w oczach klientów, jak i najemców – mówi Stuart Lang, dyrektor w Balmain Asset Management.

Firma Balmain Asset Management, która odpowiada za komercjalizację Aury Centrum, sfinalizowała już umowy najmu z siecią restauracji Olimp (serwującą posiłki w samoobsługowym systemie sprzedaży na wagę) i restauracją oferującą kuchnię azjatycką Asia Hung. Nowi najemcy zajmą kolejno powierzchnie 70 i 60 m2.

Ze względu na swoje położenie, w centrum miasta, w pobliżu lokalnych urzędów i instytucji, Aura spełnia ważną rolę w życiu mieszkańców Olsztyna. Często jest wybierana jako miejsce spotkań. Rozbudowana strefa gastronomiczna jest zatem odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i jesteśmy przekonani, że bogata i różnorodna oferta tej strefy spotka się z uznaniem wszystkich, którzy odwiedzają nasze centrum – mówi Anna Gospodarek, dyrektor Aury Centrum.

Anna Smolińska dziennikarz