2016-04-05

Centrum wyprzedażowe dla Bydgoszczy

Zakończył się etap projektowania Metropolitan Outlet Bydgoszcz.

Centrum wyprzedażowe dla Bydgoszczy fot. Carrefour

Metropolitan Outlet Bydgoszcz powstanie przy al. Jana Pawła II, w miejscu funkcjonującej obecnie Galerii Glinki, która zostanie rozbudowana i przebudowana. Jak informuje inwestor, czyli sieć Carrefour, zamiana obiektu na outlet to odpowiedź na aktualne trendy rynku i upodobania klientów. Centra wyprzedażowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W Bydgoszczy na powierzchni 17 tys. m ma się znaleźć ponad 60 marek modowych, sportowych, obuwniczych, galanterii skórzanej oraz wyposażenia wnętrz polskich i zagranicznych producentów, w obniżonych cenach. Ofertę uzupełnią punkty gastronomiczne, usługowe oraz plac zabaw dla dzieci. 5 tys. m2 zajmie hipermarket Carrefour, który też przejdzie przebudowę. Ponad 70 procent przeznaczonej do najmu powierzchni jest już zarezerwowane, aktualnie trwają negocjacje pierwszych umów najmu. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma JLL.

Atutem jest niewątpliwie fakt, że lokalizacja centrum jest już dobrze znana klientom. Dzięki otoczeniu kluczowych dróg wylotowych z miasta, pozwala też na dogodny dojazd zarówno mieszkańcom Bydgoszczy, jak również innych miast województwa kujawsko-pomorskiego, takich jak Toruń, Grudziądz, Inowrocław czy Włocławek. Modernizacja dróg ekspresowych S5 i S10 dodatkowo polepszy skomunikowanie regionu z sąsiadującymi miastami, zapewniając wygodny dojazd do autostrady A1.

Koncepcja architektoniczna nowej bydgoskiej inwestycji firmy Carrefour powstała w pracowni Space Architects. Po zakończeniu etapu projektowania obiektu rozpoczną się procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy to nie jedyna z inwestycji realizowanych obecnie przez Carrefour w Polsce. Równolegle sieć finalizuje ostatni etap rozbudowy i remodelingu Galerii Morena w Gdańsku, a także kilku mniejszych modernizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych.

Monika Wojniak-Żyłowska
Monika Wojniak-Żyłowska dziennikarz