2016-03-25

Pożyczki na swoim

Współpracę z siecią KredytOK można podjąć w dwóch modelach. W zależności od tego, który wybierzemy, będziemy musieli dobrać właściwy lokal.

Pożyczki na swoim KredytOk

Właściciele placówek KredytOK udzielają swoim klientom krótkoterminowych pożyczek gotówkowych. Franczyzodawca marki, firma Capital Service, działa na rynku od 1999 roku, a pod należącym do niej szyldem działa 105 punktów obsługi sprzedaży bezpośredniej.

W sieci działają dwa rodzaje placówek – franczyzowe i partnerskie. Lokal, który ma stać się oddziałem franczyzowym powinien mieścić się przy głównym szlaku komunikacyjnym, na parterze budynku z witrynami, które będzie można wykorzystać do ekspozycji reklamy. Pomieszczenie musi mieć minimum 30 m² i oferować możliwość montażu reklamy zewnętrznej.

Wizualizacja opiera się na wypracowanej przez Capital Service Księdze Standardów Sieci. Kreuje ona nowoczesną markę dostosowaną do zmieniających się trendów rynkowych i wymagań klientów. Dlatego niezmiernie istotnym jest, aby placówka franczyzowa w pełnym stopniu odzwierciedlała standardy obowiązujące we wszystkich oddziałach KredytOK – tłumaczy Adam Kuszyk, prezes zarządu Capital Service.

Oddziały franczyzowe zachowują pełną spójność wizualną, produktową i systemową. Wszystkie materiały biurowe wykorzystywane w placówkach spółki muszą być wykonane zgodnie ze wzorami przedstawionymi w Księdze Znaku KredytOK.

Przedsiębiorca, który wybierze partnerski model współpracy, może natomiast prowadzić działalność w dowolnym lokalu. Nie podlega on standardom wizualizacyjnym, ale też nie korzysta z przywilejów sieciowego marketingu.

W tym przypadku Capital Service S.A. nie narzuca wymogów ani standardów w tym zakresie, zależy to wyłącznie od partnera. Wszelkie formalności związane z adaptacją lokalu są uproszczone, nie jest wymagane oznaczenie oddziału marką KredytOK – mówi Adam Kuszyk.

Remont i wyposażenie lokalu zgodnie ze standardami KredytOK wiąże się z kosztem rzędu 15 tys. zł. 

Grzegorz Morawski
Grzegorz Morawski dziennikarz, PROFIT system