2016-03-15

Targi „Pomysł na firmę”

Biznes pod znaną marką przyciąga przyszłych przedsiębiorców i deweloperów galerii handlowych.

Targi „Pomysł na firmę” PROFIT system/Marek Relich

Targi „Pomysł na firmę” odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Odwiedzający targi będą mogli poznać kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes. Zaprezentują je największe sieci franczyzowe, które poszukują partnerów do rozwoju w południowej Polsce. Dla deweloperów to okazja do pozyskania znanych marek do powstających galerii handlowych.

Zdaniem prezydenta Katowic, który objął patronat honorowy nad Targami „Pomysł na Firmę”, wydarzenie przyczyni się do nawiązania nowych relacji biznesowych. – To okazja do wymiany poglądów na temat przedsiębiorczości w regionie. Wydarzenie będzie również bodźcem do podejmowania działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz lokalnego biznesu – mówi.

Podczas katowickich targów swoje koncepty biznesowe przedstawią franczyzodawcy z kilkunastu branż. Odwiedzający będą mieli do wyboru koncepty sieci handlowych, pizzerii oraz biur nieruchomości. W sumie około pięćdziesięciu znanych marek, a wśród nich Telepizza, Re/Max, Intermarche czy Recman.

Targom towarzyszyć będą warsztaty dla osób, które chcą się dowiedzieć jak zarabiać na swoim. W trakcie dwudniowego Forum Szkoleniowego uczestnicy poznają najważniejsze zasady współpracy we franczyzie. Eksperci powiedzą też jak wybrać franczyzę, która przyniesie zyski i gdzie najlepiej ulokować swój biznes. Osoby, które dopiero planują własny biznes dowiedzą się również skąd wziąć pieniądze na start.

Wydarzeniem Forum będzie wystąpienie Krystiana Wieczorka, właściciela drogerii i galerii sztuki Garaaż. Aktor znany m.in. z seriali: Czas honoru, M jak Miłość, opowie o swoich pierwszych krokach w biznesie i oryginalnym pomyśle na prowadzenie sklepu, w którym – jak głosi hasło – klienci mogą kupić „smary, opary i części zamienne".

Szczegółowy plan wykładów dostępny jest na pomyslnafirme.com. W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które posiadają ważny bilet wstępu na targi.

Karolina Kazuła dziennikarz