2016-03-08

Na zakupy do Lublina

W mieście jest kilkanaście obiektów handlowych. Czy powstaną kolejne?

Na zakupy do Lublina Tarasy Zamkowe

W Lublinie działają centra i parki handlowe oraz centra wyprzedażowe - w sumie 13 obiektów handlowych z łączną powierzchnią najmu ponad 326 tys. m2. Nasycenie powierzchnią handlową należy do najwyższych wśród miast regionalnych i wynosi 956 m2 na tysiąc mieszkańców. Średni współczynnik pustostanów to obecnie 1,6 proc. – wynika z publikacji firmy doradczej Colliers International „Centra handlowe w miastach regionalnych | Lublin”.

W ubiegłym roku ukończono budowę nowego centrum handlowego Tarasy Zamkowe oraz pierwszą fazę parku handlowego Kraśnicka, na którą składają się sklep z wyposażeniem wnętrz Agata i art. budowlanymi Bricoman. W mieście powstały także nowe supermarkety i dyskonty spożywcze. Z kolei w centrum handlowym Felicity ruszyło dziewięciosalowe kino Cinema City.

Aktualnie w Lublinie brakuje nowych obiektów handlowych w budowie, jednak w planach znajduje się kilka kolejnych inwestycji, w tym centrum handlowe IKEA, kolejna faza parku handlowego Kraśnicka oraz śródmiejskie galerie Alchemia i Pasaż Victoria, dawny Pedet – mówi Katarzyna Michnikowska, Starszy Analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

W centrach handlowych w Lublinie działa łącznie ok. 1 130 sklepów. Czynsze za powierzchnie w centrach handlowych w Lublinie znajdują się w lekkim trendzie spadkowym na skutek wzrostu konkurencji. Najwyższy miesięczny czynsz za lokal 100-150 m2 na potrzeby mody to ok. 27-29 EUR za metr kwadratowy.

 

Anna Smolińska dziennikarz