2014-01-28

Pogodne Centrum walczy o komplet

Galeria w Oleśnicy jest już prawie pełna, ale właściciel wciąż intensywnie szuka najemców - także wśród lokalnych przedsiębiorców.

Pogodne Centrum walczy o komplet Fot. Rank Progress

Budowa Pogodnego Centrum w Oleśnicy ruszyła w połowie 2013 roku. Koordynuje ją firma inwestycyjno-deweloperska Rank Progress.

– Finalizujemy proces komercjalizacji obiektu. Pierwsi najemcy, którzy odebrali już swoje lokale, prowadzą prace wykończeniowe – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress. – Klienci centrum w Oleśnicy będą mieli do swojej dyspozycji, m.in. Media Expert, Jysk, CCC, butiki sieci LPP - Reserved, Cropp i Sinsay, a także Centrum Chińskie, salonik Kolportera oraz Pepco.

Otwarcie obiektu ma nastąpić w pierwszym kwartale 2014 roku. Przedstawiciele spółki twierdzą, że centrum jest skomercjalizowane niemal w 100 proc. Do kompletu chyba jednak jeszcze daleko – o tym mogą świadczyć intensywne starania o pozyskanie kolejnych najemców. Ich wyrazem jest planowana na koniec stycznia konferencja, w trakcie której Rank Progress chce zapoznać lokalnych przedsiębiorców z franczyzodawcami dużych sieci i zachęcić ich do współpracy – właśnie w swoim nowym obiekcie.

– Celem spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami jest nie tylko przedstawienie im różnych opcji na rozwój swojego biznesu w Pogodnym Centrum, ale także zachęcenie ich do aktywności w tworzeniu własnych, małych firm – mówi Łukasz Gruszczyński. – W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele sieci franczyzowych, którzy omówią mechanizmy współpracy z dużymi firmami handlowymi, a dodatkowo wspólnie zastanowimy się jakimi sposobami można sfinansować działalność gospodarczą.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Erbud SA. Obiekt będzie miał 7,7 tys. m2 powierzchni najmu. Dla klientów przewidziano także parking na 250 miejsc. (gum, mak)